Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

رایج ترین آسیب دیدگی ها در بدنسازی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
رایج ترین آسیب دیدگی ها در بدنسازی

در این مطلب شایع ترین و رایج ترین آسیب دیدگی هایی که در رشته ی بدنسازی رخ می دهند را برای شما شرح می دهیم تا شاید با دانستن و خواندن این مقاله کمتر دچار آسیب دیدگی بشوید.

تکنیک غلط در انجام حرکات

یکی از شایعترین مواردی که منجر به اسیب دیدگی می شود انجام ناصحیح حرکات می باشد.
اتصالات ظریف بین بافت ها خیلی سریعتر از کشیدن و اتش زدن یک کبریت دچار پارگی کوفتگی و کشیدگی می شوند
تمام اعضا و جوارح بدن دارای یک چارچوب حرکتی مشخص می باشند دستها و پاها قادر به حرکت در یک مسیر مشخص و محدود می باشند پس یاد بگیرید که حرکات را با تکنیک صحیح انجام بدهید.

استفاده از وزنه های بیشتر از حد توان

اگر قادر نباشید که وزنه را هنگام پایین امدن کنترل کنید و با تقلب و کمک اعضای دیگر یک حرکت را انجام دهید بدانید که وزنه انتخابی شما سنگین است و منجر به اسیب دیدگی خواهد شد

یار کمکی

اگر شما برای مدتی به بدنسازی بپردازید بعد از گذشت مدت زمانی به مرحله ای می رسید که جهت لیفت کردن بعضی از وزنه ها به یک یار کمکی نیاز خواهید داشت.
در حرکاتی همچون اسکوات و پرس سینه وقتی که به تکرارهای اخر نزدیک می شوید و عضلات اخرین توان را بکار می بندند تا حرکات را تمام کنند بدون یک یار کمکی کاما ضروری می باشد و کمک ناصحیح یک یار کمکی نهایتا منجر به اسیب دیدگی خواهد شد.

زیاده از حد تمرین کردن

چگونه اسیب دیدگی با زیاده از حد تمرین مرتبط است؟
زیاد از حد تمرین کردن باعث پایین امدن سطح انرژی در بدن شده و همچنین سیستم عصبی بدن را نیز از حالت نرمال خارج می نماید و با وجو این مسایل بدن اماده اسیب دیدگی می شود.

انجام ندادن حرکات کششی مرتبط با هر عضله

به خاطر داشته باشید که حرکات کششی جدای از حرکات گرم کردنی می باشند.
انجام حرکات کششی به بدن کمک میکند که هر چه سریعتر به حالت ریلکس خود برسد و این حرکات حتما باید بعد از گرم کردن و در اخر جلسه تمرین انجام شود.

انجام ندادن ست های گرم کردنی

تعریف گرم کردن در اینجا یعنی استفاده از وزنه سبک برای تکرار های بالا زیرا انجام این گونه حرکت باعث بالا رفتن فشار خون و پمپاژ بیشتر خون به عضلات می شود سعی کنید حتما قبل از انجام حرکات و ستها اصلی برای ۲ تا ۳ ست از حرکات گرم کردنی مربوط به ان عضله استفاده نمایید تا از اسیب دیدگی عضلات جلوگیری شود.

نداشتن تمرکز در زمان اجرای حرکات

اگر در زمان انجام حرکات به فکر مسایل خارج از باشگاه هستید بدانید که در حال خوشامدگویی به اسیب دیدگی هستید به تمرینات قهرمانان این رشته توجه کنید و ببینید که چطور این افراد با تمرکز کامل حرکات را انجام میدهند.

تغذیه ای ضعیف

اگر به اندازه ای کافی غذا نخورید و با این وجود به تمرین بپردازید احتمال اسیب دیدگی در تمرینات در شما بلا خواهد رفت اگر در این حالت قراردارید و به نوعی تغذیه ای ضعیف دارید سعی کنید از وزنه های سبک بهره بجویید تا از بروز اسیب دیدگی جلوگیری بنمایید.

با مقالات و مطالب آکادمی طلایی همراه ما باشید.

درباره نویسنده

mmmm