Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

ایروبیک

ایروبیک مجموعه ای از حرکات ورزشی است که بصورت گروهی و انفرادی قابل اجرا می باشد و سیستم انرژی هوازی(چربی سوز) را درگیر کرده و بصورت منظم و همراه با ریتم مشخص و موزیک اجرا می گردد.

ایروبیک یا فعالیت هوازی  دارای مزایای فراوانی از جمله تقویت دستگاه قلب و عروق، تقویت قدرت تمرکز و تخیل، هماهنگی بین عصب و عضله، ایجاد نشاط وشادابی، مبارزه با افسردگی، آلزایمر، پوکی استخوان، و پیری زودرس، تناسب اندام، چربی سوزی و ... است.

در این ورزش هیچ محدودیت سنی، جنسیتی، زمانی و مکانی وجود ندارد و با حداقل امکانات (لباس راحت، کفش و جوراب ورزشی) قابل اجرا است.

زمان استاندارد برای برگزاری یک کلاس ایروبیک حدود ۴۵ دقیقه است که شامل گرم کردن، کشش پویا، فعالیت اصلی کلاس، سرد کردن و کشش ایستا می باشد.

کلاس های ایروبیک همگانی به سه گروه اصلی مبتدی، همگانی و پیشرفته تقسیم می شوند. در این ورزش بسته به سطح نوآموز و نوع ایروبیک از وسایلی همچون چوب، وزنه های سبک، کش های بدنسازی، استپ (پله) استفاده می گردد.

در کل  ایروبیک، رشته ای بسیار مهیج، پرنشاط و چربی سوز بوده و برای کارکنان ستادی و افرادی که وقت و فضا کافی برای ورزش ندارند، بسیار توصیه می شود.

اهداف

  • افزایش سطح هوازی بدن
  • افزایش و پیشرفت استقامت بدن
  • کاهش درصد چربی
  • افزایش کارایی دستگاه گردش خون
  • پیشگیری از امراض قلبی عروقی
  • پیشگیری از افسردگی و بیخوابی
  • افزایش تمرکز و هماهنگی عصب و عضله
  • ایجاد تناسب اندام
  • افزایش سلامت فکر- روح- جسم و نشاط و شادابی

میزان سوزاندن کالری در هر جلسه ۵۰۰ تا ۶۰۰ کالری

 

ورزش های ایروبیکی یا هوازی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
ورزش های ایروبیکی یا هوازی

ورزش‌های ایروبیک، لااقل برای آنهایی که اهل کلاس‌های بدنسازی و تناسب اندام‌اند، اسم آشنایی است؛ اما بهترین شرایط برای انجام این ورزش‌ها چیست؟ چه مشکلاتی در اثر انجام نادرست این ورزش‌ها پیش می‌آید؟
 
اینها سوالاتی است که از دکتر شهرام صادقی، متخصص طب ورزشی، پرسیده‌ایم…

آقای دکتر! اگر موافق‌اید، بحث را از تعریف ورزش‌‌های ایروبیک شروع کنیم.

همه چیز در مورد تمرینات ایروبیک

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08

ورزش ایروبیک، ورزش و فعالیتی است که بتواند تپش قلب فرد را افزایش دهد.

ورزش ایروبیک، دستگاه تنفسی و قلب را قوی می کند. بسته به قدرت بدنی، هر شخص می تواند مدت طولانی تر و تمرینات سنگین تری انجام دهد تا سریع تر به وضعیت مطلوب برسد.

ورزش ایروبیک چیست؟

ایروبیک یعنی فعالیتی که عضلات بزرگ را به کار بگیرد. حداقل ۱۲ دقیقه با حرکات ریتمیک و موزون، در شرایطی که سرعت و شدت تمرین قابل تحمل است و نیاز بدن به اکسیژن برای مدتی افزایش می یابد، این فعالیت انجام می گیرد.

ایروبیک جزء فعالیت های هوازی (شدت کم و مدت طولانی) است.

فواید ورزش هوازی یا ایروبیک

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
 فواید ورزش هوازی یا ایروبیک

ورزش ایروبیک، قلب و ریه ها را تقویت می کند و جریان خون را بهبود می بخشد.

فواید سلامتی آن فراوان است از جمله جلوگیری و کنترل بیماری.

آیا ۳۰ دقیقه ورزش ایروبیک در روز همان درمانی است که به دنبال آن بوده اید؟

ورزش ایروبیک به خاطر منافع آن از جلوگیری از بیماری قلب گرفته تا کاهش استرس، یکی از بهترین کارهایی است که می توان برای سلامتی انجام داد.

Subscribe to RSS - ایروبیک