Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

برنامه تمرینی، برنامه ورزشی بانوان و آقایان - فیتنس و بدنسازی

ایجاد شده: 11/07/2016 - 15:00
برنامه تمرینی

شما چه خانم باشید چه آقا، چه جوان باشید و چه میانسال، چه مبتدی چه حرفه ای، برنامه مخصوص به خودتان را به شما ارائه می دهیم. ابتدا شما باید بدانید دقیقا به دنبال چه هستید. ما به شما در انتخاب برنامه خوب کمک می کنیم.

چرا تمرینات پرورش اندام مفید و جذاب است؟

بدنسازی و پرورش اندام دیگر یک ورزش نیست بلکه یک علم است. تمرین امروز تنها جابه جا کردن وزنه نیست. از ویژگی هایی بر خودار است که علم به آن بخشیده و موفقیت اندام کار را تضمین می کند. از جمله فواید و جذابیت ها:

 • تمرینات با وزنه سیر نزولی متابولیسم بدن شما را که حدود ۳۰ سالگی شروع خواهد شد، معکوس می نماید.
 • عضلات را برای رشد بهتر هماهنگ می‌کند و متابولیسم را افزایش می‌دهد، که این هم باعث افزایش کالری سوزی در طی روز می گردد و همچنین شما همواره هنگام خواب سوخت و ساز بیشتری دارید.
 • به شما نیرو داده و توان شما را افزایش می‌دهد.
 • ایجاد تأثیرات مثبت روی عضلات، تقریباً روی تمام ۶۵۰ عضله.
 • استخوانهای شما را تقویت نموده و ریسک پوکی استخوان را کاهش می‌دهد.
 • پایداری عضلانی را بهبود می بخشد.
 • عضلات بزرگ را در بانوان رشد نداده و فقط باعث استحکام آنها می‌شود.
 • شما را قوی مینماید، قدرت به شما اعتماد بنفس می‌دهد و فعالیتهای روزانه را آسانتر می کند.
 • صدمات عضلات و مفاصل پایین کمر را کاهش می‌دهد.
 • فشار خون را کاهش می‌دهد.
 • احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.
 • گوارش را آسان نموده و خطر ابتلا به سرطان کولون ( قولون ) را از بین میبرد.
 • اچ دی ال خون را افزایش می‌دهد ( HDL چربی مفید یا شکل مثبت کلسترول است ).
 • فرم و حالت بدن را بهبود می بخشد .
 • کار سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.
 • ریت قلبی را کاهش داده، که باعث کارآمدی سیستم قلب و عروق می گردد.
 • هماهنگی و توازن بدن را بهبود می بخشد.
 • شما را سرحال‌تر می کند.

برای قدم گذاشتن در بهترین و اصولی ترین مسیر تحول زندگی خود آماده باشید.

همراهی شما، توسط متخصصان تیم آکادمی طلایی می تواند مشکلات شما، برای رسیدن به بدن دلخواه تان را از میان بردارد و شما با استفاده امکانات موجود در گروه ما می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه های غیر ضروری و اطمینان از بهترین خدمات تخصصی با خیال راحت مسیر موفقیت، سلامت و شادابی را طی کنید.

چرا دریافت برنامه تمرینی تخصصی از تیم آکادمی طلایی؟

انواع برنامه های تمرینی رشته های بادی کلاسیک، بادی بیلدینگ، فیتنس وفیزیک و ... از آکادمی طلایی کاملا اختصاصی بر اساس نوع و ساختار عضلانی و هم چنین هدف تمرینی شما طراحی شده است.

این برنامه ‌ها بر خلاف بسیاری از مربیان، به هیچ وجه از پیش طراحی نشده است و بر اساس نوع بدن شما، ساختار عضلانی، ماهیچه‌ ای و استخوان بندی شما، تصویر شما، هدف تمرینی شما و سابقه تمرینی شما طراحی و ارائه خواهد شد.

سعی می ‌شود در طراحی هر یک از برنامه‌ ها، از جدیدترین متد برنامه‌ نویسی ورزشی و بدنسازی استفاده شود تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

اصل سازگاری در تمرینات ورزشی یکی دیگر از اصول علم تمرین می باشد .

این که شما بدانید تمریناتی که هر روز انجام می دهید بر پایه چه اصولی می باشد به شما کمک می نماید تا با درک بیشتری بتوانید تمرینات خود را انجام دهید.

اصول اساسی برنامه های تمرینات کلیه رشته های پرورش اندام تیم آکادمی طلایی که باعث بازدهی بالا می گردد عبارتند از:

 • اصل اول: حرکات و تمرین مناسب و استفاده از بهترین وموثر ترین وسایل از ویژگی های برنامه تمرینی به حساب می آید .
 • اصل دوم: انطباق بدن فرد با تمرین، وقتی که بدن با تمرین سازگار نباشد موفقیتی وجود ندارد.
 • اصل سوم: رعایت نکته اضافه بار، پس از طی برنامه ماه اول، وقتی بدن به فشار وزنه عادت کرد به تدریج وزنه را متناسب با سطح قدرت عضلات افزایش می یابد .
 • اصل چهارم: تنوع پذیری، یکنواختی تمرین باعث بی تفاوتی عضلات به تمرین می شود به همین علت برنامه تمرین بدنسازی و حرکات را متغییر در نظر می گیریم .
 • اصل پنجم: برگشت پذیری، این اصل می گوید که پس از قطع تمرین این احتمال وجود دارد که بدن و عضلات پرورش اندام کار سازگاری خود را با تمرین از دست بدهند .
 • اصل ششم: ویژگی های فردی، در انتخاب تمرین و حتی رژیم غذایی به ویژگی های فردی و ژنتیکی توجه وجود دارد.

مراقب استفاده از برنامه های تمرینی از پیش طراحی شده باشید! فقط از برنامه هایی که بر اساس شرایط فیزیکی و بدنی شما طراحی شده است و کاملا مخصوص شماست استفاده کنید.

آموزش شیوه اجرای صحیح حرکات تمرینی 

عدم آگاهی و شناخت کافی نسبت به حرکات ورزشی و یا عدم آشنایی با عنوان هر یک از تمرینات دغدغه بسیاری از ورزشکاران و علاقه ‌مندان، می ‌باشد.

بر اساس سابقه مربیان، معمولا مشاهده شده است که به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به شیوه اجرای هر حرکت و هشدارهای مرتبط با آن، بسیاری از ورزشکاران حرکت را اشتباه درک کرده ‌اند و یا به اشتباه انجام می ‌دهند.

به همین دلیل تیم آکادمی طلایی جهت آموزش و آگاهی کاربران، اقدام به تولید محتواهای ویدئویی تخصصی مرتبط با آموزش انواع حرکات و تمرینات بدنسازی نموده است.

همچنین با جمع ‌آوری و ترجمه انواع مقالات به روز دنیا با هدف افزایش آگاهی کلیه علاقه ‌مندان این حوزه یک پایگاه جامع فراهم نموده است.

شما با مراجعه به مقالات و مطالب و ویدئوهای آموزشی جامع موجود در وب سایت آکادمی طلایی جهت شیوه اجرای صحیح تمامی حرکات ورزشی و نکات هر یک از تمرینات دسترسی کامل خواهید داشت.

مراحل ارائه برنامه مربیان آکادمی طلایی

 • توسط فرم انتهای صفحه مشخصات بدنی شما، تصاویر بدن، سابقه تمرینی و هم چنین سابقه بیماری شما و سایر اطلاعات تکمیلی دریافت می ‌شود.
 • مشخصات شما توسط مربیان رسمی آکادمی طلایی و مربیان رسمی فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران و هم چنین فدراسیون جهانی پرورش اندام (IFBB) بررسی خواهند شد و در صورت نیاز، توضیحات تکمیلی را به شکل تلفنی از شما دریافت خواهند کرد.
 • در هر دوره بر اساس در خواست نوع برنامه ( برنامه تمرینی، برنامه غذایی، برنامه مکمل ورزشی) سابقه ورزشی و هدف شما، ساختار عضلانی و بدنی شما و ...  برنامه مخصوص شما طراحی خواهد شد.
 • در صورت این که فرد درخواست دهنده خانم باشد، در فرآیند دریافت و ارائه برنامه تمرینی به بخش بانوان متصل شده و به هیچ وجه هیچ فرد مذکری دخالتی نخواهد داشت.
 • هم چنین نوع تمرکز تمرینات نیز شناسایی می ‌شود، این که چه نقاطی از بدن مثل شکم و یا پهلو دچار ضعف است، و یا سینه، پاها و غیره.
 • در صورت نیاز بر اساس نوع عملکرد شما و بازخورد و عکس ‌العمل بدنی شما، برنامه شما اصلاح خواهد شد. هم چنین برنامه ‌ی دوره‌ های بعدی نیز بازبینی می‌ شود.
 • مشاوران ما به صورت تمام وقت از طریق طرح پرسش در سایت و تلفنی، در صورت وجود هر گونه مشکل و یا سوال، از شما پشتیبانی خواهند کرد.
 • برنامه رژیم غذایی مخصوص شما و بر اساس سلیقه ورزشکار، و شاخص های موجود و مقیاس ها هر فرد، طراحی خواهد شد. این که در هر روز ترجیحا چه غذاهایی برای دریافت بهترین و سالم ‌ترین نتیجه، مصرف نمایید به شکل اختصاصی ارائه می ‌شود.
 • هر برنامه مخصوص هر ورزشکار به شکل کاملا مجزا و انحصاری، طراحی می ‌شود.
 • توسط مربیان ما و منابع موجود در سایت، نحوه اجرای صحیح حرکات به شما آموزش داده خواهد شد.

اگر تصمیم خود را برای داشتن یک زندگی سالم گرفته اید, هم اکنون فرم درخواست برنامه زیر را تکمیل نمایید, تا مسیر موفقیت برای شما از همین لحظه آغاز شود !

مشاوره و پشتیبانی شما

طبیعتا برای هر ورزشکار در هر دوره تمرینی سوالات و مشکلات خاصی به وجود می ‌آید. پیگیری نکردن و پاسخ ندادن این سوالات، می‌ تواند تاثیر منفی نه تنها بر روی روحیه ورزشکار بگذارد، بلکه روند ورزشی را نیز مختل خواهد کرد.
به همین دلیل، مربیان رسمی آکادمی طلایی از طریق تماس تلفنی و مشاوره رایگان به شما راهنمایی و مشاوره خواهند داد.

مراحل ثبت نام و دریافت انواع برنامه ها

1.    فرم انتهای صفحه را پر کنید. هم چنین نوع برنامه درخواستی خود را نیز، در این فرم انتخاب فرمایید.
2.    پس از کلیک بر روی دکمه "ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد" در انتهای فرم، به درگاه بانک متصل خواهید شد و وجه برنامه درخواستی را از طریق کارت های عضو شتاب (       هزار تومان) پرداخت نمایید.
3.    باید رمز دوم کارت بانکی شما فعال باشد، هم چنین امکان پرداخت وجه از تمامی کارت های عضو شبکه شتاب وجود دارد.
4.    در صورت این که کارت بانکی ندارید و یا رمز دوم شما فعال نیست، می ‌توانید از روش کارت به کارت، وجه مورد نظر را به شماره کارت                               واریز فرمایید.
5.    پس از ثبت اطلاعات و پرداخت وجه، طی ۲۴ ساعت شما می ‌توانید برنامه اختصاصی طراحی شده توسط مربیان و کارشناسان آکادمی طلایی را دریافت و دانلود نمایید.
6.    می ‌توانید در بخش مشاوره رایگان در صورت وجود سوال و یا مشکل، با مرکز تخصصی ارائه برنامه تمرینی و رژیم غذایی آکادمی طلایی در ارتباط بوده و سوالات و یا نظرات خود را مطرح نمایید.

سوالات متداول

۱- من قصد دارم برنامه تمرینی و رژیم غذایی و برنامه مکمل را سفارش دهم. به چه صورت می ‌توانم به وب سایت شما اعتماد کنم و وجه را به حساب شما واریز کنم؟

وب سایت طلایی، تحت نظارت و حمایت شرکت آکادمی طلایی فعالیت می ‌کند. در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد این وب سایت به ثبت رسیده است. هم چنین طی قرارداد با بانک ... و ارائه ضمانت ‌های مالی و کتبی از طرف شرکت به این بانک، استفاده از درگاه اینترنتی بانک .... در داخل سایت کاملا امن و مطمئن می ‌باشد. 

۲- آیا برنامه‌های تمرینی و هم چنین برنامه رژیم غذایی و برنامه مکمل، از پیش آماده شده است و یا به شکل مجزا برای هرکس طراحی می ‌شود؟

همان طور که در توضیحات ذکر شده است، تمامی برنامه‌ های بدنسازی، برنامه رژیم غذایی و برنامه مکمل‌ های بدنسازی بر اساس نوع و ساختاری بدنی و ماهیچه ‌های شما، بافت چربی شما، هدف تمرینی و تصاویر بدنی شما به صورت کاملا اختصاصی طراحی و ارائه خواهد شد.

این که شما به یک دوره بدنسازی مبتدی نیاز دارید یا دوره حرفه ای، دوره بدنسازی حجم، دوره بدنسازی فیتنس و یا دوره خشک و یا حتی این که این دوره مخصوص بانوان است یا آقایان کاملا متفاوت بوده و به شکل کاملا مجزا طراحی می ‌شود.

۳- باید در صورت وجود مشکل و یا سوال، چه کار کنم؟

از طریق تماس تلفنی و یا ثبت سوال در قسمت مشاوره رایگان، مربیان رسمی آکادمی طلایی راهنما و مشاور شما خواهند بود.

به طور کلی کلیه عموم و افراد در صورتی که سوال و یا نظری دارند، می ‌توانند پرسش خود را از بخش مشاوره رایگان مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ داده شود.

۴- من فردی مبتدی هستم، اطلاعاتی در مورد انواع مکمل ها و خصوصیات و اثر گذاری آنها ندارم، چگونه راهنمایی ام می کنید؟

شما به مقالات در زمینه معرفی انواع مکملها و ویژگی و خصوصیات مهم در انتخاب مکمل، در وب سایت آکادمی طلایی دسترسی کامل دارید.

۵- من آشنایی کافی با اسامی حرکات ورزشی و هم چنین شیوه انجام آن ‌ها را ندارم. باید چه کار کنم؟

شما با دسترسی کامل به مقالات جامع و ویدئوهای آموزشی تهیه شده توسط خود تیم آکادمی طلایی که در وب سایت آکادمی طلایی موجود می باشد، شیوه اجرای صحیح  تمامی حرکات ورزشی و نکات هر یک از تمرینات، در این دوره فرا خواهید گرفت.

۶- من به استفاده از مکمل‌ های بدنسازی و ورزشی تمایلی ندارم. آیا به استفاده از این مکمل‌ ها برای برنامه تمرینی بدنسازی و یا برنامه رژیم غذایی من اجباری وجود دارد؟

خیر، به هیچ وجه، شما می ‌توانید از مواد غذایی پیشنهادی به شکل کاملا طبیعی، به کمک مربیان و کارشناسان ما استفاده نمایید.

همانطور که در سفارش دریافت برنامه مشخص است دریافت برنامه مکمل اختیاری و در صورت در خواست خودتان می باشد.

۷- آیا برنامه مکمل بدنسازی، برای من مفید است؟

اگر به دنبال افزایش حجم، افزایش وزن و یا افزایش توده عضلانی خود هستید، به دنبال خشک کردن ، کاهش وزن و یا کاهش توده چربی ‌های خود هستید، به دنبال تناسب اندام و سلامتی می ‌باشید، مشغله فراوان و محدودیت زمانی داشته و طی هفته فرصت تمرین زیاد را ندارید، علاقه به تمرین کاملا علمی داشته و قصد دارید مانند افراد متخصص تمرین کنید، و یا حتی قصد شرکت در مسابقات کشور و یا جهانی را دارید و ساختن یک شاهکار عضلانی هدف شما است، برنامه های مکمل ورزشی تیم آکادمی طلایی برای مناسب است.

۸- دریافت برنامه های اختصاصی آکادمی طلایی چه مزایایی نسبت به برنامه های عمومی از پیش طراحی شده دارد؟

برنامه های از پیش طراحی شده برای استفاده عموم مردم میباشد شما با این برنامه ها هیچگاه نمیتوانید در رشته ورزشی تان پیشرفت کنید.

 اما با برنامه های اختصاصی آکادمی طلایی با شناسایی استعداد هایتان به نتیجه دلخواه برسید. همچنین تیم مشاوران ما همواره همراه شما هستند.

۹- هزینه برنامه ها به چه صورت است؟ چگونه باید پرداخت کرد؟

هزینه های انواع برنامه ها            ...          می باشد. 

فرم انتهای صفحه را پر کنید. هم چنین نوع برنامه درخواستی خود را نیز، در این فرم انتخاب فرمایید.
پس از کلیک بر روی دکمه " ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد" در انتهای فرم، به درگاه بانک متصل خواهید شد و وجه برنامه درخواستی را از طریق کارت های عضو شتاب (       هزار تومان) پرداخت نمایید.
باید رمز دوم کارت بانکی شما فعال باشد، هم چنین امکان پرداخت وجه از تمامی کارت های عضو شبکه شتاب وجود دارد. در صورت این که کارت بانکی ندارید و یا رمز دوم شما فعال نیست، می ‌توانید از روش کارت به کارت، وجه مورد نظر را به شماره کارت                                        واریز فرمایید، پس از پرداخت وجه مورد نظر مراتب تایید را به شماره                                      اعلام فرمایید.

۱۰- پس از پرداخت هزینه برنامه تمرین صرف چه مدت زمانی به دست ما خواهد رسید؟

در حالت معمول حداکثر ۱۲ ساعت پس از واریز وجه برنامه اختصاصی شما به دستتان خواهد رسید.

در حالت های خاص که تقاضا کننده شرایط ویژه ای در بحث فیزیولوژیک بدن خود دارد، مثل برخی از بیماریها، این زمان جهت کارشناسی بیشتر تا ۲۴ ساعت طول خواهد کشید.

۱۱- با پرداخت این هزینه چه مدت زمان می توانم از مشاوره با کارشناسان شما استفاده کنم؟

به طور کلی تمامی افراد می توانند از تیم مشاوران آکادمی طلایی در بخش مشاوره رایگان استفاده کنند.

۱۲- هر دوره برنامه مکمل های ورزشی چه مدت طول خواهد کشید؟
زمان این دوره کاملا برای افراد گوناگون، متفاوت خواهد بود.

۱۳- چه کسانی میتوانند از ما برنامه دریافت کنند؟

 

 • افرادی که میخواهند در ر رشته های پرورش اندام  نظیر بادی کلاسیک، بادی بیلدینگ، فیتنس و فیزیک مانند ورزشکاران حرفه ای تمرین کنند.
 • افرادی که به دنبال تمرینات اصولی و حرفه ای بدون بروز آسیب به بدنشان هستند.
 • تمامی افرادی که میخواهند کاهش وزن موفق داشته باشند میتوانند با دریافت برنامه تمرینی ویژه کاهش وزن و رژیم غذایی حرفه ای و کار آمد برای لاغری بهره ببرند.
 • کلیه کسانی که خواهان افزایش وزن و عضله سازی و حجم هستند.
 • تمامی کسانی که در سایر رشته های ورزشی مانند کشتی، شنا و فوتبال میتوانند با مشاوره و دریافت برنامه اختصاصی وکاملا متفاوت از برنامه های رشته بدنسازی بهره مند شوند.

انواع برنامه های تمرینی

متن تب اول

برنامه تمرینی و دوره های  تخصصی فیزیک

این رشته جالب، جذاب با مخاطب قرار دادن قشر وسیعی از افراد ورزشکار ( حتی ورزشکاران سایر رشته ها ) که طرفدار تناسب اندام به همراه سلامت هستند توانست به سرعت در همه جای جهان آوازهای رسا را به گوش همگان برساند.

اکنون با توجه به نگرش مثبت رییس  فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام و اینکه وی رشته ورزشی فیزیک را با همه ی مشکلات موجود پیش رو جزء لاینفکی از پرورش اندام می داند و نیز برنامه ریزی دقیقی برای توسعه و ترویج این رشته (از جمله برگزاری کلاسهای داوری،برگزاری مسابقات و سمینار و …) دارند، در ادامه خلاصه ای از قوانین و قواعد بین المللی موجود این رشته که تاکنون در رقابت های برگزار شده پیشین مقرر گردیده است را اشاره می کنیم، تا در برنامه ریزی تمرینی خود لحاظ گردیده و دقت فرمایید. بدیهی است با توجه به نوپا بودن این رشته و عدم وجود سابقه رقابت، قواعد و مقرراتی جدید و مختلفی مطابق با قوانین کشور اسلامی عزیزمان وضع و اجرا گردد.

این رقابت ها در ۴ دسته قدی یا کلاس برگزار می گردد که عبارتند از:

 • بالای ۱۷۹ سانتی متر
 • بالای ۱۷۲ تا ۱۷۹ سانتی متر
 • بالای ۱۶۵ تا ۱۷۲ سانتی متر
 • تا ۱۶۵ سانتی متر

ورزشکاران بعد از دسته بندی و قرار گرفتن در یکی از کلاس های فوق به صورت انفرادی روی سکو رقابت به مدت ۵ ثانیه برای مسابقات آماتوری و۱۰ ثانیه برای رقابت حرفه ای ها وقت دارند تا بدون هیچ حرکت اضافی در حالی که یکی از دست بر روی کمر یا جیب شلوارک ایشان است عضلات کلاسیک تراشیده و ژست وقار شخصی خود را با خلاقیت طبق قوانین مسابقه برای حضار و داوران به نمایش درآورند.

لباس مخصوص این رقابت ها شلوارک ساحلی است که اندازه آن بایستی از بالای زانو باشد. شلوارک ها بایستی بدون هیچ نوشته، آرم تولید و یا نماد بدنی و … باشد. ورزشکاران بدون کفش و صندل مشغول هنر نمایی خواهند بود.

برخلاف تصور این که این رشته شامل حرکات موزون است ولی انجام هر حرکت مادرزادی برخلاف دستور داوران ممنوع می باشد.

در راند دوم ورزشکاران در دسته قدی و کلاس خودشان با هم مشغول رقابت خواهند شد. ورزشکاران برخلاف پرورش اندام می بایستی به صورت بدون فیگور، آزاد و بی سبک به ۴ جهت مختلف: روبرو، پهلوی راست، پهلوی چپ، پشت سر در راستای دید داوران قرار بگیرند و با یکدیگر مقایسه شوند.

ملاک برتری در دیدگاه داوران

 1. کمر باریک
 2. بدنی ساخته شده
 3. تقارن
 4. وقار شخصیتی
 5. تاثیر گذاری و برقراری ارتباط مستقیم با داوران

در راند سوم داوران این فرصت را به ورزشکاران مدعی کسب عنوان مرد فیزیک  در دسته قدی خویش می دهند که در گروه های ۵ نفره با هم مقایسه شوند که ورزشکار در طول برگزاری رقابت خصوصا این راند حق هیچ گونه فیگوری یا گسترده نشان دادن بدن خویش را ندارند.

برتری مرد فیزیک برای کسی است که توانسته بدنی سالم متقارن زیبا جذاب و تاثیرگذار را ساخته باشد.

لازم به ذکر است که در رقابت های حرفه ای بدون در نظر گرفتن دسته بندی قدی و فقط در یک گروه قدی آزاد میان ورزشکاران با بلندای قد مختلف که فکر می کنند از لحاظ ورزیدگی قدرت  رقابت با سایر ورزشکاران را دارند برگزار می گردد. همانطور که ملاحظه کردید.

در این مصاف وزن ورزشکار به هیچ عنوان مورد ارزیابی قرار نمی گیرد بلکه ملاک دسته بندی  فقط ارتقاع قدی ورزشکار و معیار برتری بدنی به شایستگی ساخته شده عضلانی بودن به صورت متناسب  و ترکیب معقول این دو توسط ورزشکار خواهد بود.

نمره منفی

 1. سایر عضلانی مفرط
 2. تفیکیک بودن بیش از حد
 3. اجرای حرکات مازاد ویا فیگور
 4. عدم تقارن
 5. آبدار بودن بیش از حد بدن

معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.
بدن یک فیزیک کار نشانگر این پیام باشد که با داروهای استروئیدی و پپتیدی ساخته نشده است.

کلیه این نکات و برنامه ریزی در رسیدن به بدنی ایده ال در رشته فیزیک، در برنامه های تمرینی اختصاصی طراحی شده توسط مربیان متخصص تیم آکادمی طلایی لحاظ شده اند. به طوری که آمادگی افراد،چه مبتدی و چه حرفه ای  را تا رسیدن به قهرمانی ایجاد وهمراهی می کنند.

متن تب دوم

برنامه تمرینی و دوره های تخصصی فیتنس

فیتنس یک رشته ورزشی است که هدف از انجام آن داشتن اندامی سالم، متناسب، و ورزیده می باشد.

 بر خلاف رشته بدنسازی، در این رشته هدف تنها داشتن عضلاتی حجیم نیست و استفاده داروهای نیروزا و آنابولیک هرگز در آن توصیه نمی شود.

فیتنس یا تناسب ‌اندام  اصطلاحی است در ورزش بدنسازی که به معنای همخوانی اندام بدن چه نسبت به دیگر اندام و چه نسبت به قامت می ‌باشد.

به طور کلی، اگر بدن از لحاظ حجم عضلانی بیش از اندازه رشد کرده باشد از تناسب خود (نسبت به قامت) خارج شده است بنابراین پس از دوره شکوفایی بدنسازی، انشعاباتی در مسابقات حرفه‌ ای آن روی داد به طوری که محدودیتی برای حجم عضلانی در برخی از آن مسابقات وجود ندارد و نسبت به قامت تناسب ‌اندام را در نظر نگرفته و به فاکتورهای حجم عضلانی، تناسب ‌اندام نسبت به یکدیگر و کات بودن بدن اهمیت می ‌دهند و در برخی دیگر از مسابقات، در کنار فاکتورهای دیگر، تناسب ‌اندام نسبت به قامت نیز در نظر گرفته می ‌شود که البته اینگونه مسابقات بیشتر در رده بانوان رونق دارد.

مهمترین ویژگی این ورزش این است که در آن ورزشکار ابتدا از اندام ایده آل مورد نظر خود یک تصویر ذهنی را در نظر می گیرد و سپس برنامه تمرینی وی برای رسیدن به حالت مورد نظر ورزشکار ترسیم می شود.

این برنامه بسیار اهمیت دارد. این بدین معنی است که ورزشکار خود فرم بدنی اش را انتخاب می کند. ( بر خلاف بدنسازی که تمام تمرینات برای افزایش حجم عضلانیست )

مهم ترین چیزی که برای رسیدن به هدف باید قبل از هر اقدامی به آن توجه کرد، دانستن تعریف درست از برنامه تمرینی است که می خواهیم آن را انجام دهیم تا آن را متناسب با شرایط فیزیکی و روحی خود انتخاب کنیم و بعد از آن به ادامه مسیر، داشتن انگیزه و یک برنامه فیتنس صحیح کمک می کند.

فیتنس از ورزش های پر طرفداری است که معمولا با بدنسازی اشتباه گرفته می شود و آگاه نبودن از تفاوت های فیتنس و بدنسازی و انتخاب اشتباه نتایج خوبی را به همراه ندارد.

در فیتنس، آمادگی جسمانی نقش مهمی را در سلامت و عملکرد بدنی شخص ایفا می کند. پس با ترکیب یک برنامه متعادل تناسب اندام با زندگی روزمره خود و در نتیجه داشتن سلامت و وضعیت جسمی مناسب می توانید به وزن ایده آل خود برسید.

محبوبیت این ورزش در بین جوانان  در زیر مجموعه فیتنس مادلینگ را هم از یاد نبرید.
فیتنس مادلینگ بدن های باریک و عضلانی که این بار همراه با لباس های نیمه پوشیده نیمی از فیبرهای عضلانی خود را به نمایش می گذارند.

مدل ها و مانکن ها  فعالیت خود را در راستای حرفه ای به نام فیتنس مادلینگ جهت شرکت در نمایش های زنده لباس و همچنین تبلیغات و تیزرهای مختلف که همراه با کسب در آمدهای چشمگیری می باشد انجام می گردد.

همچنین براساس آمارهای گرفته شده، چه برای مردان و چه برای زنان، بدن متناسب یا فیتنسی جذابیت جنسی بیشتری دارد.

در بین بانوان این ورزش از محبوبیت خاصی برخوردار است و شاخه فیتنس خانگی که با استفاده از راه کار های ساده ورزشی و ابزار ساده و دستگاه های ورزشی خانگی برای خانم های خانه دار رسیدن به فیتنس را آسان تر کرده است. اما نباید از یاد برد که فیتنس زنان و فیتنس مردان با هم متفاوت است.

چرا به شما برنامه فیتنس را توصیه می کنیم و فواید برنامه فیتنس تیم آکادمی طلایی چیست؟

انجام تمرینات این ورزش برای تمام افرادی که از فرم بدنی خود راضی نیستند (افرادی که دارای اضافه وزن هستند و تصمیم دارند وزن کم کنند یا افرادی که دچار کمبود وزن هستند و تصمیم دارند وزن خود را اضافه کنند) و همچنین افرادی که به دنبال افزایش استقامت و قدرت بدنی خود هستند و همینطور افرادی که به داشتن اندامی فوق العاده متناسب و زیبا تمایل دارند مفید و نتیجه بخش و قابل توصیه می باشد.

برخی‌ از افراد هیچگونه برنامه ریزی و تعیین اهدافی ندارند.آنها فقط برای خود یک سری کار‌ها را انجام میدهند که بعدا می‌فهمند که آن کارها کاملا بیهوده بوده است.در این حالت آنها نه وزن کم میکنند نه عضله‌ سازی میکنند و نه حتی قویتر میشوند و شکل ظاهری آنها نیز هیچگونه تغییری نمیکند.

آنها هیچ برنامه ریزی ندارند و انتظار دارند که به اهداف خود نیز برساند.
برخی‌ دیگر نیز هستند که همه چیز را برای خود راحت فرض میکنند و اهداف را خیلی‌ ساده می‌پندارند.

آنها فکر میکنند که میتوانند ۶ ماه یا یک سال را تمرین سبک انجام دهند و بعد از آن ۲ سال را استراحت کرده و دوباره برگردند و همان رویه را از سر گیرند.

اما باید بگوییم که این روش  جواب نمیدهد. اینگونه افراد برای خود اهداف بزرگی‌ را تعیین می کنند و وقتی‌ که به آنها نمی‌رسند دلسرد میشوند. اینجاست که اهمیت تعیین اهداف کوچک در برنامه تمرینی مشخص میشود.

اگر شما دارای برنامه می‌باشید ولی‌ به آن پایبند نیستید این نیز به همان اندازه نداشتن برنامه بد می‌باشد.پیروی نکردن از برنامه مانند این می‌باشد که شما با یک ماشین در یک جاده خاکی و پرت ساعت‌ها رانندگی‌ کنید و در آخر نیز به هیچ مقصدی نخواهید رسید.شما نمیتوانید همینطور وارد باشگاه شده و شروع به تمرین کنید بدون اینکه بدانید چه کاری را دارید انجام می‌دهید و هدف از انجام آن تمرین چیست و چقدربه برنامه خود اطمینان دارید.

شما میتوانید بسیاری از افراد را درون باشگاه‌ها ببینید که همینطور بدون هیچ دلیلی‌ تمرینات مختلفی‌ را پشت سر هم برای مدت‌ها انجام میدهند و وقتی‌ از آنها میپرسید که هدف آنها از انجام این تمرینات چیست آنها هیچ توضیح منطقی‌ برای گفتن ندارند.

بزرگ ‌ترین بهانه آنها این است که می‌گویند به نظر این تمرینات همان چیزی است که برای من مفید می‌باشد!

نداشتن برنامه همچنین پیشرفت شما را کند می‌کند. شما چگونه میتوانید بفهمید که الان در چه وضعیتی هستید بدون اینکه بدانید قبلا در چه وضعیتی بوده‌اید؟

اینجاست که اطمینان به برنامه تمرینی و بحث ثبت دقیق اطلاعات تمرینات مطرح میشود و داشتن تمرینات مناسب فردی با ثبت روند تغییرات بدنی در یک مرجع  و در نظر گرفتن مسیر در فصل تمرینی شما حائز اهمیت است.

کلیه  نکات و پیشنهادات برای داشتن بدنی اصولی مانند بزرگان این شاخه پرورش اندام، و برنامه ریزی در رسیدن به بدنی ایده ال در رشته فیتنس، در برنامه های تمرینی اختصاصی طراحی شده توسط مربیان متخصص تیم آکادمی طلایی لحاظ شده اند. به طوری که آمادگی افراد، چه مبتدی و چه حرفه ای  را تا رسیدن به قهرمانی ایجاد وهمراهی می کنند.

متن تب سوم

برنامه تمرینی و دوره های تخصصی بادی بیلدینگ

بدن‌ سازی یا زیبایی اندام (Bodybuilding) ورزشی است که فرد بدن ‌ساز در آن با انجام تمرینات مختلف قدرتی و استقامتی بر روی عضلات خود، همچنین استراحت کافی و تغذیه مناسب به ساخت بدنی حجیم، کات شده و البته متناسب اقدام می کند. همچنین حاصل این تمرینات بالا رفتن آمادگی جسمانی (در دو بعد قدرتی و استقامتی عضلات) نیز می ‌باشد.

واژه پرورش ‌اندام بیشتر به افزایش حجم (البته حجم کات شده یا به اصطلاح عضله خشک) در این ورزش اشاره دارد و واژه تناسب ‌اندام در این ورزش بیشتر بر تقویت عضلات ضعیف اشاره دارد.

ورزشکاران دیگر ورزش ‌ها نیز به منظور افزایش قدرت و یا افزایش استقامت عضلانی از تمرینات بدن ‌سازی استفاده می کنند و به نوعی بدن‌ سازی ورزش مادر به حساب می آید.
بهترين ورزش دنيا و پايه و اساس پيشرفت در هر ورزش بدنسازی مي باشد و بايد به ( ۴ چهار اصل) مهم براي پيشرفت در آن توجه کافي داشت که هر کدام به شاخه هاي ديگر تقسيم مي شوند.

چهار اصل عبارتند از:

 • تغذيه صحيح
 • تمرين درست
 • استراحت لازم
 • تمرکز کافي

چنان چه به اصول ياد شده توجه نداشته باشیم مسلما پيشرفت ما کمتر خواهد شد. کساني که در اين رشته بخواهند به موفقيت دست يابند باید بطور دقيق براي هر يک از اصول نام برده برنامه ريزي کنند.

رشته بادی بیلدینگ در سطح مسابقات فقط بر اساس وزن صورت می گیرد. مثلا یک فرد با قد ۱۶۷سانتی متر می تواند در کنار یک فرد با قد ۱۸۷ سانتی متر قرار بگیرد. مسلما در این رشته کسانی ک قد کوتاه تری دارند می توانند موفق تر باشند چون زودتر پر می شوند، ولی بدنسازهای قد بلند افراد زیادی بوده اند که توانستند در این رشته موفق شوند. مانند: رونی کلمن، آرنولد شوارتزنگر و... 
برای امتیاز دادن معیار داورها عضلات حجیم، گرد و کات عضلانی خوب و بالانس بدن است.

یعنی هر چه که افراد در آن دسته وزنی بتوانند عضلات حجیم و گرد و کات تری را به نمایش بگذارند از شانس بیشتری خواهند داشت.
بالانس بدن نکته ای است که نباید فراموش شود. خیلی از بدنسازها بوده اند که حجم زیادی داشتند ولی به جایگاه های خوبی به خاطر بالانس نبودن دست نیافتند. مانند: مارکوس رول.

در این رشته معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند می توانند موفق تر باشند ولی باز هم کسانی بوده اند که دارای تیپ بدنی بین اکتومورف و مزومورف بوده ولی توانستند ۶ دوره قهرمانی مستر المپیا شوند. مانند: دوریان یتس .

اهداف مد نظر، در دوره تمرینی بادی بیلدینگ با برنامه تیم آکادمی طلایی 

 • به شما نیرو داده و توان شما را بالا می برد.
 • روی عضلات تاثیرات مثبت دارد.
 • استخوان ها را تقویت کرده و از پوکی استخوان ها پیشگیری کرده و آن را کاهش می دهد.
 • پایداری عضلات را افزایش می دهد.
 • استحکام عضلات را افزایش می دهد.
 • فشار خون را کاهش می دهد.
 • ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.
 • سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.
 • باعث کاهش ریت قلبی و افزایش کارآمدی سیستم قلب و عروق می شود.
 • هماهنگی و توازن بدن را بهبود می بخشد.

در هر جلسه میزان کالری مصرفی بستگی به برنامه تمرینی فرد دارد.

 

متن تب چهارم

برنامه تمرینی و دوره های تخصصی بادی کلاسیک

رشته بادی کلاسیک براساس قد و وزن صورت میگیرد. یعنی علاوه بر قد، وزن هم مهم است. در بادی کلاسیک هیچ تاکیدی برروی حجم افراطی نیست.

بیشتر به کامل بودن، متناسب بودن و هارمونی بین عضلات توجه می شود.

در این رشته عضلات بیشتر کشیده است تا برجسته، مثلا در دسته  قدی ۱۸۰ سانتیمتر وزن افراد باید چیزی حدود ۸۶ کیلوگرم باشد.

معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات کشیده و کات عمقی و خوب است. معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی اکتومورف و مزومورف هستن میتوانند در این رشته موفق باشند.

این یکی از تفاوت هایی است که بین بادی کلاسیک و پرورش اندام وجود دارد. بادی کلاسیک را با پرورش اندام اشتباه نگیرید.

یک ورزشکار بادی کلاسیک باید در امادگی جسمانی به سطحی برسد که بتواند در خیلی از رشته های ورزشی دیگر به خوبی فعالیت کند.

هر چند سایز عضلانی ایده ال در رشته بادی کلاسیک نسبت به سایز مورد نیاز برای موفقیت در رشته پرورش اندام، در سطح پایین تری است، ولی اغلب افرادی که به رشته های بادی کلاسیک و فیتنس علاقمند هستند، نیاز دارند تا علاوه بر تناسب و تقارن بدنی به سایز عضلانی مشخصی هم دست یابند و به این منظور از برنامه های غذایی و تمرینی مختلفی بهره می گیرند. در این مرحله وجود یک برنامه کارامد و سازگار در رسیدن به هدف اهمیت فراوان دارد.

بسیاری در این مسیر از این نکته غافلند که وزن و حجم بدست آمده ترکیبی از افزایش عضله و چربی است و باید تلاش کنند که افزایش چربی در کمترین حد حفظ شود تا در نهایت مجبور نشوند عضلات خود را فدای سوزاندن چربی های اضافی کنند.

به عبارتی بسیاری از بدنسازان کلاسیک در افزایش سایز با کیفیت ناموفقند و در انتهای دوره های حجم با ذخایر زیاد چربی در بخش های مختلف بدن مواجه می شوند و بدنی پف آلود و بی کیفیت حاصل کار آنهاست.

در اصل یکی از بزرگترین مسائل پیش روی هر بدنساز کلاسیکی این است که چطور می توان سایز عضلات را افزایش داد بدون اینکه ظاهری چرب و پف آلود ایجاد شود. این موارد و سایر نکات  را مربیان و متخصصان تیم آکادمی طلایی با آنها اشراف کامل دارند.

 

درباره نویسنده

mmmm