Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

چربی ها

نقش چربیها در بدن

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:25
 نقش چربیها در بدن

منبع انرژی

چربیها منبع مهم انرژی هستند زیرا هر یک گرم چربی در بدن 9 کیلوکالری انرژی تولید می کند. بنابراین چربی ها منبع عمده تامین کننده انرژی مورد نیاز بدن می باشند.

ارزش سیر کنندگی

چربی به آهستگی معده را ترک می کند، این تاخیر در تخلیه معده به احساس سیری پس از مصرف غذای چرب کمک می نماید.

حامل ویتامین های محلول در چربی

چربی غذا حامل ویتامین های محلول در چربی E،D،A و K می باشد. بنابراین چربی رژیم غذایی در تامین ویتامین های محلول در چربی نقش به سزایی به عهده دارد.

روغن نارگیل در رژیم ورزشی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:22
روغن نارگیل در رژیم ورزشی

بدن انسان اسید لوریک را به مونولورین تبدیل می کند که گفته می شود به مقابله با ویروس ها و باکتری هایی که بیماری هایی مثل تبخال، آنفولانزا، ویرویس سیتومگال، و حتی HIV را پدید می آورند، کمک می کند. همچنین به مقابله با باکتری های مضری مثل لیستریا مینوسیتوژن و هلیکوباکتر پیلوری و تک یاختگانی مثل جاردیالاملیا نیز کمک می کند. درنتیجه این فواید مختلفی که روغن نارگیل برای سلامتی دارد، با اینکه مکانیسم دقیق فعالیت این ماده هنوز مشخص نیست، به میزان فراوان در روش های پزشکی هندی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

چربی سوزی با روغن ماهی

ایجاد شده: 12/04/2016 - 23:20
چربی سوزی با روغن ماهی

روغن ماهی‌ میتواند در چربی‌ سوزی به شما کمک کند

روغن ماهی‌ به دلایل مختلفی‌ میتواند در چربی‌ سوزی به شما کمک کند. برخی‌ از این دلایل به خوبی شناخته شده و ثابت شده هستند و برخی‌ دیگر نیز در حال ظهور میباشند. اول از همه روغن ماهی‌ به واسطه‌ تشکیل شدن از امگا ۳ باعث تامین اسید‌های چرب ضروری بدن میشود.

اسید‌های چرب ضروری به آن دسته از چربی ها می‌گویند که بدن به تنهایی قادر به تولید آن نمی‌باشد و باید از طریق تغذیه تامین شوند. این اسید‌های چرب ضروری برای کارکرد صحیح بدن ضروری میباشند.

اسيدهای چرب ضروری انواع امگا

ایجاد شده: 12/04/2016 - 23:11
اسيدهای چرب ضروری انواع امگا

اسید‌های چرب ضروری همان روغن‌‌های خوب هستند كه این روز‌ها بحث و مطالعات زیادی روی آنها انجام می‌شود. چربی‌‌های خوب با چربی‌‌های بد دایما در رقابت هستند.

افزایش حجم عضلانی با این چربی ها!

ایجاد شده: 11/22/2016 - 12:50

مطالعات علمی همچنین نشان داده است که استفاده از این روغن با افزایش سطح آنابولیسم بدن باعث افزایش حجم عضلانی می شود.

البته تمام تحقیقاتی که در زمینه اثبات امگا ۳ به عنوان یک عامل افزایش دهنده آنابولیسم انجام شده است در شرایط تحلیل رفتن عضلات مانند پیری و یا ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان صورت گرفته است.

با این حال اثبات شده است مصرف اسید های چرب امگا ۳ در حالت هایپر آمینو اسیدی ( که پس از مصرف پروتئین وی ایزوله رخ می دهد) و همچنین هایپر اینسولینمی (که پس از مصرف کربوهیدرات های زود جذب رخ می دهد) موجب افزایش چشمگیری در آنابولیسم بدن می شود.

روغن و چربی را از رژیم خود حذف نکنید!

ایجاد شده: 11/08/2016 - 19:33
روغن و چربی را از رژیم خود حذف نکنید!

 سال ها پیش از این برای پخت غذا از روغن حیوانی استفاده می شد. بتدریج با افزایش جمعیت و کمبود روغن حیوانی ، مصرف روغن های نباتی شروع شد که در ابتدا کمتر مورد توجه بود؛ اما مسائل اقتصادی و نیز ارزش تغذیه ای سبب شد تا مصرف روغن های گیاهی متداول گردد.

چربی های نباتی به دو دسته مایع و جامد تقسیم می شود که عمدتا شامل تری گلیسریدها هستند. کلمه چربی به تری گلیسریدهایی اطلاق می شود که در حرارت معمولی به صورت جامد و نیمه جامد هستند؛ اما روغن شامل آن دسته از تری گلیسریدهایی است که در شرایط معمولی به حالت مایع است.

چربی ها

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
چربی ها

چربیها و روغن ها از مهمترین اجزای غذای انسان به شمار می روند و همه ما هر روز مقادیری از این ماده غذایی را مصرف می كنیم.

چربی ها در تمام سلولها و بافتهای بدن وجود دارند و نقشی حیاتی در غشای سلولی دارند. 

همچنین چربیها به صورت پوشش و لایه محافظ در اطراف بعضی از اعضا و اندامهای بدن یافت می شوند.

روغن ها و چربی ها به دو گروه حیوانی و گیاهی تقسیم می شوند. روغن حیوانی مثل پیه، دنبه، كره، روغن ماهی و … . روغن گیاهی یا روغن نباتی شامل آفتابگردان، سویا، پنبه دانه، زیتون، روغن گردو و … است.

انواع روغن های نباتی و فواید و مضرات آنها

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
انواع روغن های نباتی و فواید و مضرات آنها

مقدمه

واژه روغن برای آن دسته از مایعات به کار می رود که با آب مخلوط نمی شوند و به دلیل آن که چگالی آنها کمتر از آب است، روی آب شناور می مانند. اصولاً روغن به چربی اطلاق می شود که در دمای اتاق معمولاً به حالت مایع باشد.
روغن ها هم همچون چربی ها متشکل از تری گلیسرید، مونوگلیسرید و مقداری هم دی گلیسرید می باشند.

فرایند جذب چربی و چربی سوزی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
فرایند جذب چربی و چربی سوزی

تقریبا پس از یک ساعت تمرین سخت و شدید ذخیره گلیکوژن شما به صفر می رسد.

اما چنین اتفاقی درباره ذخایر چربی (که منبع انرژی دیگری برای عضلات می باشند) نمی افتد.

مشخصات روغن خوب

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
مشخصات روغن خوب

این شاید سئوال خیلی از ورزشکاران، سر آشپزها، خانه داران، انسانهایی که به نوعی با پخت انواع غذاها و شیرینی جات در ارتباط هستند باشد که بهترین روغن کدام است ؟ این مقاله را مطالعه نمایید و خودتان بهترین را انتخاب نمایید.

سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده است که ۷۰ درصد روغن های مصرفی: روغن های غیر اشباع و ۳۰ درصد روغن های مصرفی روغن اشباع + کلسترول، چون بهترین روغن های غیر اشباع ها تک غیر اشباع است.

Pages

Subscribe to RSS - چربی ها