Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

برنامه بدنسازی حرفه ای فیتنس

ایجاد شده: 11/07/2016 - 15:29
برنامه بدنسازی حرفه ای فیتنس

برنامه فیتنس

برنامه تمرینی و دوره های تخصصی فیتنس

فیتنس یک رشته ورزشی است که هدف از انجام آن داشتن اندامی سالم، متناسب، و ورزیده می باشد.

بر خلاف رشته بدنسازی، در رشته فیتنس هدف تنها داشتن عضلاتی حجیم نیست و استفاده داروهای نیروزا و آنابولیک هرگز در آن توصیه نمی شود.

فیتنس یا تناسب ‌اندام  اصطلاحی است در ورزش بدنسازی که به معنای همخوانی اندام بدن چه نسبت به دیگر اندام و چه نسبت به قامت می ‌باشد.

به طور کلی، اگر بدن از لحاظ حجم عضلانی بیش از اندازه رشد کرده باشد از تناسب خود (نسبت به قامت) خارج شده است بنابراین پس از دوره شکوفایی بدنسازی، انشعاباتی در مسابقات حرفه‌ ای آن روی داد به طوری که محدودیتی برای حجم عضلانی در برخی از آن مسابقات وجود ندارد و نسبت به قامت تناسب ‌اندام را در نظر نگرفته و به فاکتورهای حجم عضلانی، تناسب ‌اندام نسبت به یکدیگر و کات بودن بدن اهمیت می ‌دهند و در برخی دیگر از مسابقات، در کنار فاکتورهای دیگر، تناسب ‌اندام نسبت به قامت نیز در نظر گرفته می ‌شود که البته اینگونه مسابقات بیشتر در رده بانوان رونق دارد.

مهمترین ویژگی این ورزش این است که در آن ورزشکار ابتدا از اندام ایده آل مورد نظر خود یک تصویر ذهنی را در نظر می گیرد و سپس برنامه تمرینی وی برای رسیدن به حالت مورد نظر ورزشکار ترسیم می شود.

این برنامه بسیار اهمیت دارد. این بدین معنی است که ورزشکار خود فرم بدنی اش را انتخاب می کند. ( بر خلاف بدنسازی که تمام تمرینات برای افزایش حجم عضلانیست )

مهم ترین چیزی که برای رسیدن به هدف باید قبل از هر اقدامی به آن توجه کرد، دانستن تعریف درست از برنامه تمرینی است که می خواهیم آن را انجام دهیم تا آن را متناسب با شرایط فیزیکی و روحی خود انتخاب کنیم و بعد از آن به ادامه مسیر، داشتن انگیزه و یک برنامه فیتنس صحیح کمک می کند.

فیتنس از ورزش های پر طرفداری است که معمولا با بدنسازی اشتباه گرفته می شود و آگاه نبودن از تفاوت های فیتنس و بدنسازی و انتخاب اشتباه نتایج خوبی را به همراه ندارد.

در فیتنس، آمادگی جسمانی نقش مهمی را در سلامت و عملکرد بدنی شخص ایفا می کند. پس با ترکیب یک برنامه متعادل تناسب اندام با زندگی روزمره خود و در نتیجه داشتن سلامت و وضعیت جسمی مناسب می توانید به وزن ایده آل خود برسید.

محبوبیت این ورزش در بین جوانان  در زیر مجموعه فیتنس مادلینگ را هم از یاد نبرید.
فیتنس مادلینگ بدن های باریک و عضلانی که این بار همراه با لباس های نیمه پوشیده نیمی از فیبرهای عضلانی خود را به نمایش می گذارند.

مدل ها و مانکن ها  فعالیت خود را در راستای حرفه ای به نام فیتنس مادلینگ جهت شرکت در نمایش های زنده لباس و همچنین تبلیغات و تیزرهای مختلف که همراه با کسب در آمدهای چشمگیری می باشد انجام می گردد.

همچنین براساس آمارهای گرفته شده، چه برای مردان و چه برای زنان، بدن متناسب یا فیتنسی جذابیت جنسی بیشتری دارد.

در بین بانوان این ورزش از محبوبیت خاصی برخوردار است و شاخه فیتنس خانگی که با استفاده از راه کار های ساده ورزشی و ابزار ساده و دستگاه های ورزشی خانگی برای خانم های خانه دار رسیدن به فیتنس را آسان تر کرده است. اما نباید از یاد برد که فیتنس زنان و فیتنس مردان با هم متفاوت است.

چرا به شما برنامه فیتنس را توصیه می کنیم و مزایای برنامه فیتنس تیم آکادمی طلایی چیست؟

انجام تمرینات این ورزش برای تمام افرادی که از فرم بدنی خود راضی نیستند (افرادی که دارای اضافه وزن هستند و تصمیم دارند وزن کم کنند یا افرادی که دچار کمبود وزن هستند و تصمیم دارند وزن خود را اضافه کنند) و همچنین افرادی که به دنبال افزایش استقامت و قدرت بدنی خود هستند و همینطور افرادی که به داشتن اندامی فوق العاده متناسب و زیبا تمایل دارند مفید و نتیجه بخش و قابل توصیه می باشد.

برخی‌ از افراد هیچگونه برنامه ریزی و تعیین اهدافی ندارند.آنها فقط برای خود یک سری کار‌ها را انجام میدهند که بعدا می‌فهمند که آن کارها کاملا بیهوده بوده است.در این حالت آنها نه وزن کم میکنند نه عضله‌ سازی میکنند و نه حتی قویتر میشوند و شکل ظاهری آنها نیز هیچگونه تغییری نمیکند.

آنها هیچ برنامه ریزی ندارند و انتظار دارند که به اهداف خود نیز برساند.
برخی‌ دیگر نیز هستند که همه چیز را برای خود راحت فرض میکنند و اهداف را خیلی‌ ساده می‌پندارند.

آنها فکر میکنند که میتوانند ۶ ماه یا یک سال را تمرین سبک انجام دهند و بعد از آن ۲ سال را استراحت کرده و دوباره برگردند و همان رویه را از سر گیرند.

اما باید بگوییم که این روش  جواب نمیدهد. اینگونه افراد برای خود اهداف بزرگی‌ را تعیین می کنند و وقتی‌ که به آنها نمی‌رسند دلسرد میشوند. اینجاست که اهمیت تعیین اهداف کوچک در برنامه تمرینی مشخص میشود.

اگر شما دارای برنامه می‌باشید ولی‌ به آن پایبند نیستید این نیز به همان اندازه نداشتن برنامه بد می‌باشد.پیروی نکردن از برنامه مانند این می‌باشد که شما با یک ماشین در یک جاده خاکی و پرت ساعت‌ها رانندگی‌ کنید و در آخر نیز به هیچ مقصدی نخواهید رسید.شما نمیتوانید همینطور وارد باشگاه شده و شروع به تمرین کنید بدون اینکه بدانید چه کاری را دارید انجام می‌دهید و هدف از انجام آن تمرین چیست و چقدربه برنامه خود اطمینان دارید.

شما میتوانید بسیاری از افراد را درون باشگاه‌ها ببینید که همینطور بدون هیچ دلیلی‌ تمرینات مختلفی‌ را پشت سر هم برای مدت‌ها انجام میدهند و وقتی‌ از آنها میپرسید که هدف آنها از انجام این تمرینات چیست آنها هیچ توضیح منطقی‌ برای گفتن ندارند.

بزرگ ‌ترین بهانه آنها این است که می‌گویند به نظر این تمرینات همان چیزی است که برای من مفید می‌باشد!

نداشتن برنامه همچنین پیشرفت شما را کند می‌کند. شما چگونه میتوانید بفهمید که الان در چه وضعیتی هستید بدون اینکه بدانید قبلا در چه وضعیتی بوده‌اید؟

اینجاست که اطمینان به برنامه تمرینی و بحث ثبت دقیق اطلاعات تمرینات مطرح میشود و داشتن تمرینات مناسب فردی با ثبت روند تغییرات بدنی در یک مرجع  و در نظر گرفتن مسیر در فصل تمرینی شما حائز اهمیت است.

کلیه  نکات و پیشنهادات برای داشتن بدنی اصولی مانند بزرگان این شاخه پرورش اندام، و برنامه ریزی در رسیدن به بدنی ایده ال در رشته فیتنس، در برنامه های تمرینی اختصاصی طراحی شده توسط مربیان متخصص تیم آکادمی طلایی لحاظ شده اند. به طوری که آمادگی افراد، چه مبتدی و چه حرفه ای  را تا رسیدن به قهرمانی ایجاد وهمراهی می کنند.

اگر تصمیم خود را برای داشتن یک زندگی سالم گرفته اید, برای اطلاعات از برنامه های تیم آکادمی طلایی کلیک کنید. و یا برای درخواست برنامه،  فرم در خواست برنامه زیر را تکمیل نمایید, تا مسیر موفقیت برای شما از همین لحظه آغاز شود.

درباره نویسنده

mmmm