Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

تغذیه

نکات کلیدی در مورد مقدار کالری مصرفی روزانه

ایجاد شده: 02/03/2017 - 23:38
MP910221090.jpg

مقامات ایالات متحده 2700 کالری در روز برای مردان و 2200 کالری برای زنان توصیه می کنند. جالب است توجه داشته باشید که در UK، که در آن مردم به طور متوسط بلندتر از آمریکایی ها هستند ولی مقدار توصیه شده کالری روزانه پایین تر است. نرخ اضافه وزن و چاقی در بزرگسالان و کودکان در ایالات متحده آمریکا بطور قابل توجهی بالاتر از انگلستان است.

اصول تغذیه پس از ورزش

ایجاد شده: 01/24/2017 - 12:20
اصول تغذیه پس از ورزش

بلافاصله پس از مسابقه و تمرین ها چون ورزشکار احساس خستگی شدید می کند و دمای بدنش بالاست میل به مصرف غذا ندارد. افزایش درجه حرارت معده را منبسط کرده و مرکز گرسنگی تحریک نمی شود و میل و اشتهای به غذا پایین می آید. ضرورت دارد ورزشکار برای مدت حدودا یک ساعت  ( بسته به نوع فعالیت و پس از برنامه بازگشت به حال اولیه) در حال استراحت و آرامش کامل قرار بگیرد تا آرامش و اشتهای خود را به دست آورد.

زمان مصرف کربوهیدرات و پروتئین برای دستیابی به حداکثر تاثیر

ایجاد شده: 12/24/2016 - 23:16
زمان مصرف کربوهیدرات و پروتئین برای دستیابی به حداکثر تاثیر

۲ روش برای انجام این کار وجود دارد. روش اول و خیلی آسان مصرف پروتئین بیشتر نسبت به گذشته است. پروتئین به خودی خود آنابولیک و خواستار ذخیره در عضلات است. روش دوم تمرین و ورزش کردن به صورتی است که عضلات بدن را وادار به پاسخ کند. این پاسخ به صورت حجیم و قوی‌ترشدن صورت می‌گیرد.

نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

ایجاد شده: 12/21/2016 - 18:18
نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

این مواد مغذی کمک می کنند تا به سایز خود بیفزایید. کسب کالری از کربوهیدراتهای نشاسته ای آسان است و بدین طریق به شما کمک می شود تا مصرف کالری که روزانه تان را افزایش دهید.

کربوهیدراتها به عنوان گلیکوژن در عضلاتتان انبار می شود و در ثانی کمک می کنند تا آب و دیگر مواد مغذی را به درون سلولهای عضلانی تان برانید سلولهایی که فرآیند رشد عضله را مهیا می کنند. 

افزایش قد با مصرف این مواد غذایی!

ایجاد شده: 12/14/2016 - 00:28
افزایش قد با مصرف این مواد غذایی!

برای رشد و نمو طبیعی، یک رژیم غذایی سالم ضروری است. برای اینکه قدتان تا حد ممکن رشد کند، به مواد غذایی مناسبی برای بدنتان احتیاج دارید تا سلول‌های جدید و استخوانهای قوی ساخته شود. بسیاری از سبزیجات، مواد مغذی را برای بدنتان فراهم می‌کند تا قدتان بیشتر رشد کند. و وقتی آنها را بعنوان بخشی از یک رژیم کاملا متعادل مصرف کنید بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت.

ممکن است چون والدین کوتاه قدی دارید از دوستانتان کوتاه‌تر باشید، چرا که پتانسیل ژنتیکی لازم برای قد مورد نظرتان را ندارید. یا شاید باید صبورانه منتظر رشد ناگهانی‌تان باشید چون دیر بالغ می‌شوید.

رژیم لاغری بسیار ساده

ایجاد شده: 12/06/2016 - 22:39
رژیم لاغری بسیار ساده

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در حال حاضر هزاران برنامه مختلف رژیمی وجود دارند که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. بسیاری از این برنامه‌ها شامل شمردن کالری‌ها، محدودیت‌های غذایی و استفاده از غذاهای بسته بندی شده محتوی ترکیبات مصنوعی رژیمی است. اما حقیقت این است که برای کاهش وزن نیاز به اینگونه رژیم ها نیست.

در واقع در این گزارش به نقل از «هلث چیت شیت»، با رعایت شش مرحله ساده می‌توانید بدون اینکه احساس ناتوانی و یأس کنید، وزن خود را در حد متعادل نگه دارید و زندگی سالمی داشته باشید :

چگونه با شیر لاغر شوید!

ایجاد شده: 12/06/2016 - 21:59
چگونه با شیر لاغر شوید!

این نتایج مخالف رژیم غذایی مرسومی بود که می‌گفت مصرف مواد غذایی پر چرب موجب چاقی و اختلالات سوخت و سازی و در نهایت افزایش خطر دیابت نوع ۲ می‌شود. در واقع، یک تحقیق پیشنهاد کرد که خود چربی مسئول ارتباط مابین مصرف لبنیات و خطر پایین دیابت است.  

بهترین نمونه غذای مناسب فیتنس بانوان

ایجاد شده: 12/04/2016 - 22:57
بهترین نمونه غذای مناسب فیتنس بانوان

موز

موز به دلیل محتویات خود که شامل  پتاسیم بالا است، راه حل سریعی برای کاهش درد پهلوی شما هنگام تمرینات است. در حالی که کمبود سدیم دلیل اصلی گرفتگی عضلانی است، مطالعات نشان داده اند که پتاسیم نقش حمایت کننده را دارد. شما به پتاسیم جهت جایگزین کردن پتاسیمی که در حین تعریق از دست می دهید، نیاز دارید. گذشته از این موز با کربوهیدرات های انرژی زا غنی شده است. سایز متوسط موز حاوی ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم و مقدار زیادی کربوهیدرات ( ۲۹ گرم) به اندازه دو تکه از نان گندم را دار می باشد.

زمان استفاده از وعده های غذایی در دوره رژیم بدنسازی

ایجاد شده: 12/04/2016 - 22:26
زمان استفاده از وعده های غذایی در دوره رژیم بدنسازی

در این میان، ضلع اول این مثلث جادویی یعنی تمرین، طرفداران بی شماری داشته و مطالب بسیاری پیرامون آن به بیرون درج می کند. حقیقتاً کمتر بدنسازی است که به سراغ تمرین نرود و انتظار رشد عضلانی داشته باشد. اما در آن سوی این معادله، تغذیه واستراحت نیز وجود دارند.

دو عاملی که نبود آنها، چه بر روی کاغذ و چه در واقعیت، موجب کند شدن ویا توقف کامل رشد عضلانی تان می گردد. تغذیه، انرژی لازم را برای رشد تا مین کرده واستراحت فرصت و شرایط مناسبی را برای رشد عضلات به ارمغان می آورد.

تاثیرات اعجاب انگیز نوشیدنی کفیر بر بدن

ایجاد شده: 12/04/2016 - 21:47
تاثیرات اعجاب انگیز نوشیدنی کفیر بر بدن

علی اکبر کمالی با بیان این که مخمرهای موجود در آن قادر به ساخت اسید فولیک است، افزود: کمبود اسید فولیک در خانم‌ها بویژه خانم‌های باردار شایع است. این محصول معجزه آسا در پیشگیری و درمان بیماری‌ها بسیار مفید است.

وی در خصوص خواص درمانی کفیر خاطرنشان کرد:

اصلاح سیستم گوارش در زمان مصرف داروهای آنتی بیوتیک، افزایش حرکات روده و درمان یبوست، جلوگیری از بیماری پوکی استخوان، درمان آلرژی‌ها، درمان اسهال و ضد عفونی کردن محیط روده از مهمترین خواص این نوشیدنی است.

Pages

Subscribe to RSS - تغذیه