Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

برنامه تمرینی رشته فیزیک

ایجاد شده: 11/07/2016 - 15:30
برنامه تمرینی رشته فیزیک

برنامه تمرینی فیزیک

برنامه تمرینی و دوره های  تخصصی فیزیک

این رشته جالب، جذاب با مخاطب قرار دادن قشر وسیعی از افراد ورزشکار ( حتی ورزشکاران سایر رشته ها ) که طرفدار تناسب اندام به همراه سلامت هستند توانست به سرعت در همه جای جهان آوازهای رسا را به گوش همگان برساند.

اکنون با توجه به نگرش مثبت رییس  فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام و اینکه وی رشته ورزشی فیزیک را با همه ی مشکلات موجود پیش رو جزء لاینفکی از پرورش اندام می داند و نیز برنامه ریزی دقیقی برای توسعه و ترویج این رشته (از جمله برگزاری کلاسهای داوری،برگزاری مسابقات و سمینار و …) دارند، در ادامه خلاصه ای از قوانین و قواعد بین المللی موجود این رشته که تاکنون در رقابت های برگزار شده پیشین مقرر گردیده است را اشاره می کنیم، تا در برنامه ریزی تمرینی خود لحاظ گردیده و دقت فرمایید. بدیهی است با توجه به نوپا بودن این رشته و عدم وجود سابقه رقابت، قواعد و مقرراتی جدید و مختلفی مطابق با قوانین کشور اسلامی عزیزمان وضع و اجرا گردد.

این رقابت ها در ۴ دسته قدی یا کلاس برگزار می گردد که عبارتند از:

 • بالای ۱۷۹ سانتی متر
 • بالای ۱۷۲ تا ۱۷۹ سانتی متر
 • بالای ۱۶۵ تا ۱۷۲ سانتی متر
 • تا ۱۶۵ سانتی متر

ورزشکاران بعد از دسته بندی و قرار گرفتن در یکی از کلاس های فوق به صورت انفرادی روی سکو رقابت به مدت ۵ ثانیه برای مسابقات آماتوری و۱۰ ثانیه برای رقابت حرفه ای ها وقت دارند تا بدون هیچ حرکت اضافی در حالی که یکی از دست بر روی کمر یا جیب شلوارک ایشان است عضلات کلاسیک تراشیده و ژست وقار شخصی خود را با خلاقیت طبق قوانین مسابقه برای حضار و داوران به نمایش درآورند.

لباس مخصوص این رقابت ها شلوارک ساحلی است که اندازه آن بایستی از بالای زانو باشد. شلوارک ها بایستی بدون هیچ نوشته، آرم تولید و یا نماد بدنی و … باشد. ورزشکاران بدون کفش و صندل مشغول هنر نمایی خواهند بود.

برخلاف تصور این که این رشته شامل حرکات موزون است ولی انجام هر حرکت مادرزادی برخلاف دستور داوران ممنوع می باشد.

در راند دوم ورزشکاران در دسته قدی و کلاس خودشان با هم مشغول رقابت خواهند شد. ورزشکاران برخلاف پرورش اندام می بایستی به صورت بدون فیگور، آزاد و بی سبک به ۴ جهت مختلف: روبرو، پهلوی راست ، پهلوی چپ، پشت سر در راستای دید داوران قرار بگیرند و با یکدیگر مقایسه شوند.

ملاک برتری در دیدگاه داوران

 • کمر باریک
 • بدنی ساخته شده
 • تقارن
 • وقار شخصیتی
 • تاثیر گذاری و برقراری ارتباط مستقیم با داوران

در راند سوم داوران این فرصت را به ورزشکاران مدعی کسب عنوان مرد فیزیک  در دسته قدی خویش می دهند که در گروه های ۵ نفره با هم مقایسه شوند که ورزشکار در طول برگزاری رقابت خصوصا این راند حق هیچ گونه فیگوری یا گسترده نشان دادن بدن خویش را ندارند.

برتری مرد فیزیک برای کسی است که توانسته بدنی سالم متقارن زیبا جذاب و تاثیرگذار را ساخته باشد.

لازم به ذکر است که در رقابت های حرفه ای بدون در نظر گرفتن دسته بندی قدی و فقط در یک گروه قدی آزاد میان ورزشکاران با بلندای قد مختلف که فکر می کنند از لحاظ ورزیدگی قدرت  رقابت با سایر ورزشکاران را دارند برگزار می گردد. همانطور که ملاحظه کردید.

در این مصاف وزن ورزشکار به هیچ عنوان مورد ارزیابی قرار نمی گیرد بلکه ملاک دسته بندی  فقط ارتقاع قدی ورزشکار و معیار برتری بدنی به شایستگی ساخته شده عضلانی بودن به صورت متناسب  و ترکیب معقول این دو توسط ورزشکار خواهد بود.

نمره منفی

 • سایر عضلانی مفرط
 • تفیکیک بودن بیش از حد
 • اجرای حرکات مازاد ویا فیگور
 • عدم تقارن
 • آبدار بودن بیش از حد بدن

معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.
بدن یک فیزیک کار نشانگر این پیام باشد که با داروهای استروئیدی و پپتیدی ساخته نشده است.

کلیه این نکات و برنامه ریزی در رسیدن به بدنی ایده ال در رشته فیزیک، در برنامه های تمرینی اختصاصی طراحی شده توسط مربیان متخصص تیم آکادمی طلایی لحاظ شده اند. به طوری که آمادگی افراد،چه مبتدی و چه حرفه ای  را تا رسیدن به قهرمانی ایجاد وهمراهی می کنند.

اگر تصمیم خود را برای داشتن یک زندگی سالم گرفته اید, برای اطلاعات از برنامه های تیم آکادمی طلایی کلیک کنید. و یا برای درخواست برنامه،  فرم در خواست  زیر را تکمیل نمایید, تا مسیر موفقیت برای شما از همین لحظه آغاز شود.

درباره نویسنده

mmmm