اصول و تکنیک تمرینات بدنسازی

موی بدن در بدنسازی چه تاثیری بر عضلات دارد؟

ایجاد شده: 02/03/2017 - 23:58
موی بدن در بدنسازی چه تاثیری بر عضلات دارد؟

خب,یکی از چالش های مهم بدنسازان معمولا مو های بدنشان است.برخی قهرمانان برای فیزیک درخشان و صافشان شناخته شده‌اند. سینتیا جیمز، متخصص اصلاح بدن که با بدنسازان حرفه‌ای، کشتی گیران و بوکسورها همکاری دارد، می‌گوید: «بدن بی‌مو، ریزه کاری‌های بیشتری را نشان می‌دهد.» ….

موها نقش سایه را ایفا می‌کنند و باعث می‌شوند که جزئیات عضلات مبهم دیده شوند.

اصول انجام حرکات عضلات زیر بغل

ایجاد شده: 01/24/2017 - 12:56
اصول حرکات عضلات زیر بغل

عضلات پشت و زیر بغل به واسطه اینکه آینه ای نیستند در اکثر مواقع از توسعه ناکافی برخوردارند. لذا توصیه می کنیم هرچند وقت یکبار از عضلات پشت خود در فیگور ها و زوایای مختلف عکس بگیرید تا بتوانید روی نقاط ضعف خود بهتر کار کنید. برای پرورش صحیح و اصولی عضلات زیر بغل، اصول و حرکات مؤثری را توضیح داده ایم که مشاهده می کنید.

حرکت

تکرار

بهترین حرکات زیر بغل با برنامه جانی جکسون

ایجاد شده: 01/24/2017 - 12:14
بهترین حرکات زیر بغل با برنامه جانی جکسون

این بدنساز 42 ساله طی 12 سال حضورش در بدنسازی حرفه‌ای اغلب مسابقات را با مقام‌های خوب پشت سر گذاشته و پاورلیفتینگ را مثل سرگرمی‌اش دنبال کرده است.

سال 2012 در یک مسابقه بدون هیچ تجهیزاتی رکورد 377 کیلو را در ددلیفت ثبت کرد. جانی عمده شهرت خود را از بدنسازی به دست آورده، اما جکسون عشق خود به جابجاکردن وزنه‌های سنگین را فراموش نکرده است.

تمرین عضلات پشت او با ددلیفت کم‌تکرار شروع می‌شود و سپس در دامنه تکرارهای عضله‌سازی روی دیگر حرکات تمرین را ادامه می‌دهد. بنابراین جکسون مطمئن می‌شود که همیشه به اندازه ظاهرش، قوی باشد.

دو حرکت عالی برای زیر بغل

ایجاد شده: 01/24/2017 - 12:06
دو حرکت عالی برای زیر بغل

زیربغل هالتر خم

به استثنای ددلیفت، حرکت زیربغل هالتر خم بدون شک سلطان همه حرکات تمرین زیربغل است. کلید انجام حرکت با فرم درست این است که وقتی زانوها را خم می کنید، قوس کمر را کامل رعایت کنید.

حرکتی تلفیقی به نام Z-Press یا همان پرس Z

ایجاد شده: 12/14/2016 - 15:00
حرکتی تلفیقی به نام Z-Press یا همان پرس Z

 بدون توجه به مقدار وزنه ای که می توانید بالای سر ببرید، پرس Z یک چالش به حساب می آید و نیاز به قدرت در ناحیه شانه و عضلات میانی بدن دارد. پرس Z کمک می کند شانه ها سالم بمانند، چرا که روی انجام تکرارهای مرغوب تمرکز خواهید کرد نه اینکه صرفأ حواس تان به جابجا کردن حداکثر وزنه ممکن باشد. برای چالش این می توانید بسنجید که با یک میله هالتر خالی که حدود ۲۰ کیلوگرم وزن دارد، چقدر تکرار می توانید پرس Z انجام دهید.

ددباگ چگونه حرکتی است؟ آموزش اجرای ددباگ

ایجاد شده: 12/05/2016 - 00:05
ددباگ چگونه حرکتی است؟  آموزش اجرای ددباگ

تمام ورزشکاران جدی و مشتاق می دانند که دراز و نشست حرکتی تقریبأ منسوخ است که تنها افراد ناآگاه و ناشی هنوز از آن استفاده می کنند و می دانند که حرکات پایه مثل ددلیفت و اسکوات برای تقویت عضلات بنیادی و میان تنه کارایی بالایی دارند. ولی باید بدانید که کسی تنها برای ساختن میان تنه ای چشمگیر از این حرکات استفاده نمی کند.

برنامه بدنسازی بر پایه استراحت و سوپرست

ایجاد شده: 11/30/2016 - 13:52
برنامه بدنسازی بر پایه استراحت و سوپرست

این روش هم چنین یک راه منطقی برای طراحی یک برنامه تقسیم سنگین است، چرا که شما را قادر می سازد زمان ریکاوری بین ست ها را دو برابر کنید بدون اینکه جلسه تمرین طولاتی تر شود. روش مورد بحث به شما این توانایی را می دهد که با اجرای تکرارهای سنگین عضلات را به رشد بیشتری تحریک کنید.

واژه متضاد وقتی در مورد ساختار عضله و عملکرد عضلات دارد که عملکردی متضاد با هم دارند یعنی وقتی یکی از آنها منقبض است دیگری ریلکس و بلعکس.

برای مثال عضلات جلوبازو با پشت بازو متضاد هم هستند، عضلات سینه با زیربغل یا عضلات ران با پشت پا.

عارضه بزرگ شدن سینه در مردان ژینکوماستی

ایجاد شده: 11/30/2016 - 13:37
عارضه بزرگ شدن سینه در مردان ژینکوماستی

بویژه این مطلب در مورد آندروژن های آروماتیزی قوی مثل تستسترون و دیانابول صدق می کند استروژن های اضافی روی گیرنده های سینه اثر کرده و انگیزه ای جهت رشد بافت سینه ایجاد می کنند. اگر این مشکل بررسی نشود و به حال خودرها شود این امکان وجود دارد که بافت ناحیه زیر نوک سینه بطور آشکار و ناخوشایندی رشد کند که در بسیاری موارد ظاهر بسیار زنانه را در آقایان ایجاد می کند.

عده ای معتقدند برای مبارزه با این عارضه جانبی بهتر است از داروی تثبیت کننده استروژن بهره بگیرند.

داروهای تثبیت کننده استروژن به دو دسته تقسیم می شود که عبارند از:

Pages

Subscribe to RSS - اصول و تکنیک تمرینات بدنسازی