اصول و تکنیک تمرینات بدنسازی

حرکتی تلفیقی به نام Z-Press یا همان پرس Z

ایجاد شده: 12/14/2016 - 15:00
حرکتی تلفیقی به نام Z-Press یا همان پرس Z

 بدون توجه به مقدار وزنه ای که می توانید بالای سر ببرید، پرس Z یک چالش به حساب می آید و نیاز به قدرت در ناحیه شانه و عضلات میانی بدن دارد. پرس Z کمک می کند شانه ها سالم بمانند، چرا که روی انجام تکرارهای مرغوب تمرکز خواهید کرد نه اینکه صرفأ حواس تان به جابجا کردن حداکثر وزنه ممکن باشد. برای چالش این می توانید بسنجید که با یک میله هالتر خالی که حدود ۲۰ کیلوگرم وزن دارد، چقدر تکرار می توانید پرس Z انجام دهید.

ددباگ چگونه حرکتی است؟ آموزش اجرای ددباگ

ایجاد شده: 12/05/2016 - 00:05
ددباگ چگونه حرکتی است؟  آموزش اجرای ددباگ

تمام ورزشکاران جدی و مشتاق می دانند که دراز و نشست حرکتی تقریبأ منسوخ است که تنها افراد ناآگاه و ناشی هنوز از آن استفاده می کنند و می دانند که حرکات پایه مثل ددلیفت و اسکوات برای تقویت عضلات بنیادی و میان تنه کارایی بالایی دارند. ولی باید بدانید که کسی تنها برای ساختن میان تنه ای چشمگیر از این حرکات استفاده نمی کند.

برنامه بدنسازی بر پایه استراحت و سوپرست

ایجاد شده: 11/30/2016 - 13:52
برنامه بدنسازی بر پایه استراحت و سوپرست

این روش هم چنین یک راه منطقی برای طراحی یک برنامه تقسیم سنگین است، چرا که شما را قادر می سازد زمان ریکاوری بین ست ها را دو برابر کنید بدون اینکه جلسه تمرین طولاتی تر شود. روش مورد بحث به شما این توانایی را می دهد که با اجرای تکرارهای سنگین عضلات را به رشد بیشتری تحریک کنید.

واژه متضاد وقتی در مورد ساختار عضله و عملکرد عضلات دارد که عملکردی متضاد با هم دارند یعنی وقتی یکی از آنها منقبض است دیگری ریلکس و بلعکس.

برای مثال عضلات جلوبازو با پشت بازو متضاد هم هستند، عضلات سینه با زیربغل یا عضلات ران با پشت پا.

عارضه بزرگ شدن سینه در مردان ژینکوماستی

ایجاد شده: 11/30/2016 - 13:37
عارضه بزرگ شدن سینه در مردان ژینکوماستی

بویژه این مطلب در مورد آندروژن های آروماتیزی قوی مثل تستسترون و دیانابول صدق می کند استروژن های اضافی روی گیرنده های سینه اثر کرده و انگیزه ای جهت رشد بافت سینه ایجاد می کنند. اگر این مشکل بررسی نشود و به حال خودرها شود این امکان وجود دارد که بافت ناحیه زیر نوک سینه بطور آشکار و ناخوشایندی رشد کند که در بسیاری موارد ظاهر بسیار زنانه را در آقایان ایجاد می کند.

عده ای معتقدند برای مبارزه با این عارضه جانبی بهتر است از داروی تثبیت کننده استروژن بهره بگیرند.

داروهای تثبیت کننده استروژن به دو دسته تقسیم می شود که عبارند از:

روش تمرینات هوازی مارکوس رول آلمانی

ایجاد شده: 11/29/2016 - 19:52
روش تمرینات هوازی مارکوس رول آلمانی

اما در مجموع به ندرت می شود که کسی بدون تمرین هوازی بتواند بدنی فوق العاده کات پیدا کند.من به شخصه نمی توانم.

من با ۴الی ۵ جلسه تمرین هوازی ۴۵ الی ۶۰ دقیقه ای بعد از تمرین با وزنه می توانم بدن خود را در شکل مسابقه ای نگه دارم. خیلی ها باید بیشتر از این مقدار تمرین داشته باشند تا به فرم مطلوب برسند. برخی حرفه ای ها را می شناسم که روزی دو ساعت تمرین هوازی کارمی کنند.

تمرین عضلات سینه‌ با توصیه های ویکتور مارتینز

ایجاد شده: 11/28/2016 - 16:48
تمرین عضلات سینه‌ با توصیه های ویکتور مارتینز

واین دمیلیا سخنگوی IFBB همیشه به من می‌گفت که با حداکثر سختی و چغری ممکن روی صحنه ظاهر شو. اما من در پس‌زمینه ذهنم خیلی درباره حجم عضلانی هیجان و شگفتی داشتم. تصور ذهنی من از نحوه قضاوت این بود که هر بدنی حجیم‌تر باشد رتبه بالاتری کسب خواهد کرد. به دلیل همین ساختار ذهنی من در دوران حجم زمان زیادی برای حجیم‌شدن صرف می‌کردم. هدف من این بود که به قدر کافی بدنم کامل شود تا بتوانم روز مسابقه تأثیرگذار باشم. از طرفی داوری کامل روی حجم متمرکز بود و از سوی دیگر من نگران کات‌بودن بدنم بودم و همین ۲ گانگی باعث می‌شد در وضعیت بدی قرار بگیرم.

برنامه بدنساری حرفه ای با سیستم تمرینی (SPLASH)

ایجاد شده: 11/28/2016 - 14:14
برنامه بدنساری حرفه ای با سیستم تمرینی (SPLASH)

در سیستم تمرینی (SPLASH) از بهترین و کارامد‌ترین روش‌های موجود استفاده شده است.در این سیستم متد‌های مختلف روز دنیا در کنار هم قرار گرفته‌اند تا تشکیل یک برنامه خوب و کارامد را دهند.

فراوانی‌ جلسات تمرینی در سیستم (SPLASH)

به شما این اجازه داده میشود که عضلات خود را ۲-۳ بار در هفته تمرین دهید.در تحقیقات جدید مشخص شده است که این سبک تمرین برای بدن سازانی که به طور طبیعی کار میکنند بسیار کارامد تر از تمرین دادن یک بار عضله‌ در هفته می‌باشد.

تغییرات لازم در برنامه تمرینی که باعث بهبود عملکرد می گردد

ایجاد شده: 11/21/2016 - 20:05
تغییرات لازم در برنامه تمرینی که باعث بهبود عملکرد می گردد

اگر حرکات مشابه در دوره ی زمانی طولانی ادامه یابد، پیشرفت کاهش یافته و در نهایت متوقف می شود. این وضعیت به عنوان سازگاری شناخته شده است.

تغییر تمرینات راهکاری برای رشد پیشرفت

یک راه برای تحریک مجدد پیشرفت در تمرینات ورزشی تغییر مداوم تمرینات و حرکات ورزشی برای گروه ویژه ای از عضلات می باشد. ورزشکارانی که وزنه میزنند فواید تمرینات جدید یا تمرین های روزانه را به اشتباه با برخی ویژگی های ذاتی یا اجزاء ترکیبی پنهان در اصل تمرین یا ورزش نسبت می دهند. اما در حقیقت هرگونه تغییر مهم در یک برنامه عادی روزانه می تواند باعث پیشرفت جدید شود.

تاثیر سرعت جابه جایی وزنه در عضله سازی

ایجاد شده: 11/15/2016 - 14:47
تاثیر سرعت جابه جایی وزنه در عضله سازی

محققان به ما می‌گویند سرعت‌های متفاوت با فوائد و هزینه‌های متفاوتی همراه است. پیاده‌روی سریع‌تر موجب کالری سوزی بیشتری نسبت به پیاده‌روی کندتر می‌شود. آن‌هایی که سریع‌تر صحبت می‌کنند نسبت به دیگران قدرت متقاعدکنندگی بالاتری دارند. کسانی که سریع‌تر غذا می‌خورند تمایل به خوردن بیشتری دارند.

Pages

Subscribe to RSS - اصول و تکنیک تمرینات بدنسازی