Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

اصول و مبانی تغذیه

بهترین زمان مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی

ایجاد شده: 02/03/2017 - 23:54
بهترین زمان مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی

اما بیایید در اینجا این موضوع را روشن کنیم.کربوهیدرات‌ها به عنوان یک منبع انرژی هم برای کارکرد بدن و هم مغز مورد استفاده قرار میگیرند.در طول تمرین کربوهیدرات ذخیره شده در ماهیچه‌ها (گلیکوژن) تجزیه شده و به گلکوز (قند) تبدیل میشود تا انرژی لازم ماهیچه‌ها حین تمرین تامین شود.هرچقدر تمرین شما پر فشارتر باشد بدن شما برای تامین انرژی خود به کربوهیدرات‌ها وابسته تر خواهد بود.

نان گندم بهتر است یا نان سفید؟

ایجاد شده: 02/03/2017 - 23:44
نان گندم بهتر است یا نان سفید؟

در طبیعت دانه‌های گندم قهوه‌ای رنگ هستند چون سبوس گندم ( پوست خارجی آن ) قهوه‌ای رنگ است سبوس گندم سالم و دست نخورده متشکل از اندوسپرم ( هاگ ) و ریشه است در نتیجه فقط سبوس و ریشه فواید غذایی اصلی را دارا هستند برای ساختن آرد سفید ( متعاقباً نان سفید ) دانه‌های گندم از ریشه و سبوس جدا می‌شوند و فقط اندوسپرم که از نظر غذایی ضعیف است برجا می‌ماند نان گندم کامل نسبت به نان سفید فیبر بیشتری در خود دارد به همین دلیل است که اکثر متخصصین آن را پیشنهاد می‌کنند.

اهمیت و اصول تغذیه برای کودکان ورزشکار

ایجاد شده: 01/24/2017 - 13:04
 اهمیت و اصول تغذیه برای کودکان ورزشکار

علاوه بر تکامل جسمی و روانی و شکل گیری شخصیت، بالفعل شدن استعدادها مانند بروز مهارت های تخصصی ورزشی نیز از ویژگی های دوران بلوغ محسوب می شود. در دوران کودکی و پیش از بلوغ، ظرفیت انجام فعالیت های ورزشی در دختران و پسران به طور کامل با یکدیگر قابل مقایسه است اما با پیشرفت مراحل بلوغ، تغییرات و واگرایی چشمگیری میان دو جنس آشکار می شود.

هرم غذایی چیست؟

ایجاد شده: 12/31/2016 - 11:30
هرم غذایی چیست؟

بهترین راه اطمینان از تعادل و تنوع در غذای روزانه استفاده از هر 4 گروه اصلی غذایی است.

چهار گروه اصلی غذایی عبارتند از : گروه نان و غلات، گروه میوه ها وسبزی ها، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت، حبوبات، تخم مرغ و مغزها. مواد غذایی هر گروه، دارای ارزش غذایی تقریبا" یکسان هستند و می توان از یکی به جای دیگری استفاده کرد.

مقایسه مقدار مصرف روزانه از گروه های غذایی را می توان با استفاده از شکل یک هرم نشان داد.

هرم غذایی چیست؟

هرم غذایی نشان دهنده گروه های غذایی و موادی است که در هر گروه جای می گیرند.

یک لیوان شیر چه میزان خواصی دارد؟

ایجاد شده: 12/25/2016 - 00:09
یک لیوان شیر چه میزان خواصی دارد؟

متخصصان علوم پزشکی در کشورهای اسپانیا و مراکش می گویند نتایج یک تحقیق مشترک آنان نشان داده است که یک لیوان شیر بیش از 20 نوع ترکیب مسکن و ضددرد، آنتی بیوتیک و هورمون رشد وجود دارد. آنان عنوان کردند که یک لیوان شیر معادل یک مسکن عمل می کند.

این متخصصان با استفاده از یک آزمایش فوق العاده حساس، مجموعه ای از مواد شیمیایی را که برای درمان بیماری ها در حیوانات و انسانها استفاده می شوند در نمونه های بدست آمده از شیر گاو، بز و شیر مادر پیدا کردند.

نقش چربیها در بدن

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:25
 نقش چربیها در بدن

منبع انرژی

چربیها منبع مهم انرژی هستند زیرا هر یک گرم چربی در بدن 9 کیلوکالری انرژی تولید می کند. بنابراین چربی ها منبع عمده تامین کننده انرژی مورد نیاز بدن می باشند.

ارزش سیر کنندگی

چربی به آهستگی معده را ترک می کند، این تاخیر در تخلیه معده به احساس سیری پس از مصرف غذای چرب کمک می نماید.

حامل ویتامین های محلول در چربی

چربی غذا حامل ویتامین های محلول در چربی E،D،A و K می باشد. بنابراین چربی رژیم غذایی در تامین ویتامین های محلول در چربی نقش به سزایی به عهده دارد.

روغن نارگیل در رژیم ورزشی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:22
روغن نارگیل در رژیم ورزشی

بدن انسان اسید لوریک را به مونولورین تبدیل می کند که گفته می شود به مقابله با ویروس ها و باکتری هایی که بیماری هایی مثل تبخال، آنفولانزا، ویرویس سیتومگال، و حتی HIV را پدید می آورند، کمک می کند. همچنین به مقابله با باکتری های مضری مثل لیستریا مینوسیتوژن و هلیکوباکتر پیلوری و تک یاختگانی مثل جاردیالاملیا نیز کمک می کند. درنتیجه این فواید مختلفی که روغن نارگیل برای سلامتی دارد، با اینکه مکانیسم دقیق فعالیت این ماده هنوز مشخص نیست، به میزان فراوان در روش های پزشکی هندی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مناسب ترین ساعت جذب ویتامین ها و مواد معدنی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:17
مناسب ترین ساعت جذب ویتامین ها و مواد معدنی

 بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به دلیل اینکه کلسیم می تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است. منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می شود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسبتر است.

جی کاتلر و نحوه استفاده از کربوهدرات در رژیم غذایی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 14:42
جی کاتلر و نحوه استفاده از کربوهدرات در رژیم غذایی

جی کاتلر اهمیت کربوهیدرات در رژیم غذایی اش را توضیح می دهد کربوهیدرات ها یدکی پروتئین هستند یعنی منابعی از کربوهیدرات مانند غلات سبوس دار و حبوبات و … دارای مقدار قابل توجهیپروتئین نیز می باشند همچنین سوخت اصلی بدن شما می باشند آن ها بهتر از هر منبع دیگری سوخت مورد نیاز تمرینات شما را فراهم می کنند. پروتئین نیز برای عملکرد مناسب به کربوهیدرات نیاز دارد.

نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

ایجاد شده: 12/21/2016 - 18:18
نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

این مواد مغذی کمک می کنند تا به سایز خود بیفزایید. کسب کالری از کربوهیدراتهای نشاسته ای آسان است و بدین طریق به شما کمک می شود تا مصرف کالری که روزانه تان را افزایش دهید.

کربوهیدراتها به عنوان گلیکوژن در عضلاتتان انبار می شود و در ثانی کمک می کنند تا آب و دیگر مواد مغذی را به درون سلولهای عضلانی تان برانید سلولهایی که فرآیند رشد عضله را مهیا می کنند. 

Pages

Subscribe to RSS - اصول و مبانی تغذیه