تغذیه ورزشی/رژیم

در رژیم سس کچاب بهتر است یا سس خردل؟

ایجاد شده: 12/31/2016 - 11:24
 
 
 
 
 
 
وقتی مقدار مشابهی از این دو سس را با هم مقایسه می کنیم ( مثلاً یک قاشق غذاخوری ) می بینیم فقط ۵ کالری با هم تفاوت دارند . که شاید زیاد به نظر نرسد ولی با کمی دقت متوجه می شویم که این خود ۵۰ درصد اختلاف در کالری این دو سس است . بخش عمده ای از کالری حاصل از سس کچاپ حاصل از شکر است درحالی که خردل حاوی مقدار کالری نسبتاً برابری از کربوهیدرات ، چربی ، و پروتئین است .و تنها ۱۵ درصد کالری آن از شکر می باشد. فاکتور دیگری که باید مد نظر داشته باشیم این است که

زمان مصرف کربوهیدرات و پروتئین برای دستیابی به حداکثر تاثیر

ایجاد شده: 12/24/2016 - 23:16
زمان مصرف کربوهیدرات و پروتئین برای دستیابی به حداکثر تاثیر

۲ روش برای انجام این کار وجود دارد. روش اول و خیلی آسان مصرف پروتئین بیشتر نسبت به گذشته است. پروتئین به خودی خود آنابولیک و خواستار ذخیره در عضلات است. روش دوم تمرین و ورزش کردن به صورتی است که عضلات بدن را وادار به پاسخ کند. این پاسخ به صورت حجیم و قوی‌ترشدن صورت می‌گیرد.

مصرف موز و حفظ توان بدنی در فعالیت های ورزشی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:14
مصرف موز و حفظ توان بدنی در فعالیت های ورزشی

به نقل از نشریه PLoS ONE، محققان دانشگاه ایالتی آپالاچی در کارولینای شمالی آمریکا براساس تحقیقات خود به بازیکنان و ورزشکاران توصیه کردند که در جریان فعالیت ورزشی خود موز بخوردند زیرا بهترین و مناسبت ترین راه برای بالا بردن فعالیت بدنی، قدرت تحمل و ادامه بازی ها و فعالیت ورزشی مثل مسابقات فوتبال و دوچرخه سواری با حفظ توان و قدرت در طول مسابقه می باشد.

تخم کتان چگونه شکم را کوچک می کند

ایجاد شده: 12/14/2016 - 00:34
تخم کتان چگونه شکم را کوچک می کند

تخم کتان چگونه موجب کاهش چربی شکم می شود؟

تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه با ۶ اثر معجزه گر به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید.

کاهش نفخ و در نتیجه کوچک کردن شکم

تمیز کردن معده و کوچک کردن شکم

آب کردن چربی ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن

کاهش اشتها و کاهش وزن

امگا ۳

حل معضل تورم سلولی و کاهش وزن

افزایش قد با مصرف این مواد غذایی!

ایجاد شده: 12/14/2016 - 00:28
افزایش قد با مصرف این مواد غذایی!

برای رشد و نمو طبیعی، یک رژیم غذایی سالم ضروری است. برای اینکه قدتان تا حد ممکن رشد کند، به مواد غذایی مناسبی برای بدنتان احتیاج دارید تا سلول‌های جدید و استخوانهای قوی ساخته شود. بسیاری از سبزیجات، مواد مغذی را برای بدنتان فراهم می‌کند تا قدتان بیشتر رشد کند. و وقتی آنها را بعنوان بخشی از یک رژیم کاملا متعادل مصرف کنید بیشترین تاثیر را خواهند گذاشت.

ممکن است چون والدین کوتاه قدی دارید از دوستانتان کوتاه‌تر باشید، چرا که پتانسیل ژنتیکی لازم برای قد مورد نظرتان را ندارید. یا شاید باید صبورانه منتظر رشد ناگهانی‌تان باشید چون دیر بالغ می‌شوید.

با زعفران اشتهای خود را کم کنید

ایجاد شده: 12/06/2016 - 22:44
با زعفران اشتهای خود را کم کنید

گل‌های زیبا و بنفش آن در فصل پاییز،‌ صبح‌ها پیش از طلوع به وسیله دست، برداشت و سپس كلاله قرمز رنگ آن جدا شده و خشک می‌شود.

امروزه ایران بزرگترین كشور تولیدكننده زعفران در دنیاست كه بیشتر آن در خراسان كشت می‌شود.

زعفران از نظر طب سنتی دارای طبیعتی گرم و خشک است و همچنین دارای خواصی مانند مفرح قوا، مقوی حواس، قابض، باز كننده گرفتگی‌های (سده)، دماغ (سر)، جگر(كبد) و كم كننده اشتها و مقوی معده است.

رژیم لاغری بسیار ساده

ایجاد شده: 12/06/2016 - 22:39
رژیم لاغری بسیار ساده

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در حال حاضر هزاران برنامه مختلف رژیمی وجود دارند که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. بسیاری از این برنامه‌ها شامل شمردن کالری‌ها، محدودیت‌های غذایی و استفاده از غذاهای بسته بندی شده محتوی ترکیبات مصنوعی رژیمی است. اما حقیقت این است که برای کاهش وزن نیاز به اینگونه رژیم ها نیست.

در واقع در این گزارش به نقل از «هلث چیت شیت»، با رعایت شش مرحله ساده می‌توانید بدون اینکه احساس ناتوانی و یأس کنید، وزن خود را در حد متعادل نگه دارید و زندگی سالمی داشته باشید :

بهترین نمونه غذای مناسب فیتنس بانوان

ایجاد شده: 12/04/2016 - 22:57
بهترین نمونه غذای مناسب فیتنس بانوان

موز

موز به دلیل محتویات خود که شامل  پتاسیم بالا است، راه حل سریعی برای کاهش درد پهلوی شما هنگام تمرینات است. در حالی که کمبود سدیم دلیل اصلی گرفتگی عضلانی است، مطالعات نشان داده اند که پتاسیم نقش حمایت کننده را دارد. شما به پتاسیم جهت جایگزین کردن پتاسیمی که در حین تعریق از دست می دهید، نیاز دارید. گذشته از این موز با کربوهیدرات های انرژی زا غنی شده است. سایز متوسط موز حاوی ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم و مقدار زیادی کربوهیدرات ( ۲۹ گرم) به اندازه دو تکه از نان گندم را دار می باشد.

زمان استفاده از وعده های غذایی در دوره رژیم بدنسازی

ایجاد شده: 12/04/2016 - 22:26
زمان استفاده از وعده های غذایی در دوره رژیم بدنسازی

در این میان، ضلع اول این مثلث جادویی یعنی تمرین، طرفداران بی شماری داشته و مطالب بسیاری پیرامون آن به بیرون درج می کند. حقیقتاً کمتر بدنسازی است که به سراغ تمرین نرود و انتظار رشد عضلانی داشته باشد. اما در آن سوی این معادله، تغذیه واستراحت نیز وجود دارند.

دو عاملی که نبود آنها، چه بر روی کاغذ و چه در واقعیت، موجب کند شدن ویا توقف کامل رشد عضلانی تان می گردد. تغذیه، انرژی لازم را برای رشد تا مین کرده واستراحت فرصت و شرایط مناسبی را برای رشد عضلات به ارمغان می آورد.

Pages

Subscribe to RSS - تغذیه ورزشی/رژیم