Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

تی ار ایکس

 TRX یا به عبارتی دیگر Total Body Resistance Exercise  از ورزشهای رو به توسعه ای میباشد که در ده های اخیر و از سال ۱۹۹۰ به دنیا معرفی شده است.

در این ورزش افراد با استفاده از بندهایی که به یک سقف یا دیوار بسته شده است تمریناتی را که بر پایه وزن بدن و گاها تعادل میباشد اجرا میکنند. این تمرینات باعث میشوند تا بدن در شرایط مصرف انرژی بیشتری در مقایسه با بسیاری از رشته های دیگر ورزشی گردد.

بهبود استقامت عضلات یکی از نکات مثبت در این سیستم تمرینی میباشد. ضمن اینکه عضلات کور نیز به صورت مناسبی میتوانند تقویت شوند.

تمرینات تی آر ایکس علاوه بر افزایش میزان انرژی مصرفی، باعث میشوند تا فرد از نظر تعادلی و نیز از نظر عضلانی در یک وضعیت مناسبی قرار بگیرد که در نهایت باعث سوق دادن فرد به یک شرایط مناسب فیزیکی خواهد شد.

باید بدانید که این سیستم تمرینی به صورت مستقل نمیتواند به عنوان یک شیوه بدنسازی مد نظر قرار گیرد و در علم فیزیولوژی ورزشی رشته تی ار ایکس وابسته به سایر رشته ها و سیستم های بدنسازی میباشد.

از آنجا که تمرینات رشته  تی ار ایکس به صورت معلق و بر اساس وزن بدن صورت میگیرد دانش مربی در شناخت آناتومی حرکت و نیز مفاصل و تاندونها و اشراف بر روی عضلات لازم و ضروری میباشد.

همچنین باید بدانید که افراد با اهداف مختلف به سراغ این رشته می آیند و طراحی برنامه تمرین برای هر یک از این افراد متفاوت میباشد.

بدیهی است که این رشته ورزشی به هیچ عنوان تجربی نبوده و عدم دانش مربی میتواند صدمات زیاد و یا گاهی یاس و ناامیدی را برای افراد شرکت کننده در تمرین ببار بیاورد.

حداقل پیش نیاز برای یک مربی در این رشته گذراندن دوره کارشناسی یا کاردانی در یکی از رشته های علوم ورزشی میباشد و صرف گذراندن یک یا دو هفته دروس تئوری نمیتواند باعث اعتماد علمی به مربی گردد.

اهداف

  • کنترل و کاهش وزن سریع
  • ایجاد انعطاف و تعادل در بدن
  • ایجاد قدرت در عضلات
  • فرم دهی مطلوب به عضلات
  • چربی سوزی بالا
  • کاهش سایز و ایجاد تناسب اندام

میزان سوزاندن کالری در هر جلسه ۷۰۰ تا ۸۰۰ کالری

فواید ورزش تی ار ایکس

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
فواید ورزش تی ار ایکس

تاریخچه  تی ار ایکس

تمرینات نیروی دریایی به عنوان یکی از سخت ترین کارها از نظر فیزیکی در دنیا شناخته شده است بعلاوه آنها همیشه باید از نظرآمادگی  جسمانی در اوج باشند و بعلت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی ” رندی هتریک”  را به فکرانداخت تا وسیله ای طراحی کند  که با هدف تقویت, استقامت, قدرت بدنی, تعادل, انعطاف پذیری, سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد.

برنامه تمرین تی ار ایکس

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
برنامه تمرین تی ار ایکس

TRX نیازی به معرفی ندارد. امروز همه از این وسیله تمرینی حرکات زیادی را یاد گرفته اند یا حداقل دیده اند. با این وسیله پرطرفدار برنامه ای ۱۰ دقیقه ای تدارک دیده شود که با انجام آن می توانید عضلات سینه، زیربغل، شکم و مقداری هم هوازی کار کنید.

برنامه ای که تقدیم شده توسط اندی مک درموت طراحی شده که از مربیان قدرتی شهر لوس آنجلس است. او با دو بند معلق به نام TRX شما را به انجام تمرینی کوتاه دعوت می کند که خودش می تواند یک چالش جذاب و متنوع باشد.

طرح ۱۰ دقیقه ای

آموزش انواع تمرینات TRX

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
آموزش انواع تمرینات TRX

وقت آن رسیده که دمبل ها، وزنه ها و دستگاه های بدنسازی را کنار بگذارید و تمرینات جدید که صد در صد برای آمادگی و تناسب اندام مفید هستند را امتحان کنید، این تمرینات تکنیک‌های تمرینی TRX هستند که امروز مخاطبان زیادی دارد.

TRX مخفف کلمات total-body resistance exercise به معنی تمرینات مقاومتی کل بدن است که توسط یک افسر نیروی دریایی آمریکا ابداع شده است. این نوع تکنیک، تمرینات مختلف را توسط دو منبع همیشه در دسترس یعنی جاذبه و وزن بدن به چالشی برای کل بدن تبدیل می کند.

تمرین شکم با تی ار ایکس

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
تمرین شکم با تی ار ایکس

زندگی ماشینی بزرگترین تهدید برای سلامت جامعه ماشینی امروزی میباشد. بسیاری از دانشمندان فیزیولوژی ورزشی بر این باورند که میتوان با افزایش سطح فعالیت بدنی به نتایج قابل توجه ای در سطح سلامت جامعه دست یافت.

شاید بتوان ادعا کرد که با اختصاص حداقل نیم ساعت در روز به ورزش صحیح میتوان نتایج شگرفی در سلامت جامعه را مشاهده کرد. اما اشاره به این نکته مهم است که بدانید همانگونه که شما در استفاده از دارو های پزشکی نیازمند راهنمایی میباشید تا اثر بخشی دارو در بدن شما نمایان گردد در اجرای تمرینات ورزشی نیز اگر نتوانید از راهنمایی های درست بهره ببرید دچار مشکل خواهید شد.

Subscribe to RSS - تی ار ایکس