Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

ویتامین ها و مواد معدنی

مناسب ترین ساعت جذب ویتامین ها و مواد معدنی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 15:17
مناسب ترین ساعت جذب ویتامین ها و مواد معدنی

 بسیاری خوردن کلسیم را در شب پیشنهاد می کنند. به این دلیل که کلسیم در شب مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به دلیل اینکه کلسیم می تواند زمانی که در رختخواب هستید به خوابیدن تان کمک کند. برای مثال خوردن یک لیوان شیر را قبل از خواب به خاطر بسپارید. جذب کلسیم دلیل این امر است. منیزیم نیاز است که با کلسیم همراه شود. بسیاری از افراد منیزیم را با کلسیم، با مکمل های شبیه به هم، در موقع خواب مصرف می کنند اگرچه برخی معتقدند که منیزیم در روز بهتر جذب می شود. اگر مکمل کلسیم که شامل منیزیم می شود، هر دو در یک زمان مصرف شود مناسبتر است.

عوارض کمبود ویتامین و مواد معدنی

ایجاد شده: 12/14/2016 - 14:45
عوارض کمبود ویتامین و مواد معدنی

کمبود ریز مغذی ها در بدن تأثیرات منفی شدید را برجای می گزارد که از مهمترین این تأثیرات می توان به مختل شدن فرایند رشد عضلانی اشاره کرد. مواد معدنی را می توان از اصلی ترین اجزای سازنده سلول به شمار آورد. سلول های بدن آدمی برای کارکرد طبیعی نیاز به داشتن این مواد دارند. وجود این دسته از ریز مغذی ها برای استحکام استخوان ها ضروری است. این دسته از مواد غذایی همچنین عبورو مرور مواد غذایی در بدن را نیز تشدید و تسهیل کرده و تحت کنترل قرار می گیرند.

کاهش وزن و چربی سوزی با کمک ویتامین دی

ایجاد شده: 11/30/2016 - 14:03
کاهش وزن و چربی سوزی با کمک ویتامین دی

چیزی که در این مورد باعث نگرانی می‌باشد این است که با وجود راه حل آسان درمان این مشکل اما باز هم کمبود ویتامین دی بسیار شایع می‌باشد.بر اساس تحقیقات صورت گرفته روی افراد مختلف بر اساس قومیت و فصل بین ۴۰-۹۰% افراد از کمبود ویتامین دی رنج میبرند.

در این مقاله قصد داریم برای شما ۱۰ مورد را راجع به ویتامین دی بیان کنیم.

ویتامین دی تولید شده درون بدن مستقیما از طریق نور خورشید تامین میشود.به منظور حفظ سطوح مناسب ویتامین دی از طریق نور خورشید دانشمندان توصیه میکنند که در روز حداقل ۲۰ دقیقه بین ساعات ۱۰ صبح تا ۲ ظهر در زیر نور خورشید قرار بگیرید.

ملاتونین چیست و چه کاربرد و فوایدی دارد؟

ایجاد شده: 11/26/2016 - 16:57
ملاتونین چیست و چه کاربرد و فوایدی دارد؟

فواید استفاده ازملاتونین چیست؟

ملاتونین نقش بسیار مهمی در برنامه خواب دارد. تاریکی باعث ترشح این هورمون می شود در حالیکه نور عمل تولید آن را متوقف می سازد. همه این فعالیت ها توسط ساعت درونی بدن کنترل می شود. برخی تحقیقات نشان داده اند. ملاتونین به خواب انسان ها کمک می کند، مدت زمان بیداری آنها در شب را کاهش می دهد و کیفیت خوابتان را بهبود می بخشد.

طریقه انتخاب بهترین نوع مولتی ویتامین

ایجاد شده: 11/26/2016 - 16:15
طریقه انتخاب بهترین نوع مولتی ویتامین

وقتی دائم این توصیه را می‌شنویم که ویتامین‌ها تاثیر مهمی در کاهش احتمال بروز سرطان‌ها و سایر بیماری‌ها دارند به فکر می‌افتیم که این املاح ضروری را به بدن خود برسانیم، اما سوال این است که کدام ویتامین در این زمینه بیشتر به ما کمک می‌کند؟

در این مقاله به هشت نکته کاربردی اشاره شده که هنگام انتخاب مولتی ویتامین مناسب خودتان می‌توانید از این نکات کمک بگیرید. این دستورالعمل‌ها عبارتند از:

مقدار درست مصرف نمک در رژیم بدنسازی

ایجاد شده: 11/24/2016 - 15:38
مقدار درست مصرف نمک در رژیم بدنسازی

یک بدنساز معمولی با حدود ۹۰ کیلو گرم وزن که روزانه ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کالری برای حفظ وزن بدنش دریافت می کند ،باید بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میلی گرم سدیم هم از طریق رژیم غذایی خود دریافت کند.

آنتی اکسیدان و مکملهای آنتی اکسیدان چیست؟

ایجاد شده: 11/16/2016 - 15:58
آنتی اکسیدان و مکملهای آنتی اکسیدان چیست؟

فعالیت ورزشی می تواند مصرف اکسیژن را 10تا 20 برابر افزایش دهد که پیامد ان افزایش تولید رادیکالهای ازاد است این موضوع ایده ای (تناقض اکسیژن) را به ذهن متبادر میکند بدین معنا که فعالیت ورزشی (که خوب بودن ان برای شما مسجل شده است) مقدار رادیکالهای ازاد (که بد بودن ان برای شما مسجل شده است) را افزایش می دهد.

ایا بعد (بد بودن) مهم تر از بعد (خوب بودن ) است؟

پاسخ منفی است

انواع ویتامین های لازم بدن از نظر متخصصان تغذیه

ایجاد شده: 11/11/2016 - 14:51
انواع ویتامین های لازم بدن از نضر متخصصان تغذیه

بدن انسان شبیه به یک موتور قدرتمند است و درست مثل یک ماشین باید دائما سوخت مناسب به آن برسد. بدن ما باید بطور مرتب با دریافت ویتامین های مناسب و سازگار احیا شود تا بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد و درست کار کند. ویتامین ها که بعنوان کاتالیزورها و کوآنزیم ها در بدن عمل می کنند از سلول ها محافظت کرده و نقش های مهمی را در فعالیت های سوخت و سازی بدن ایفا می کنند اما هنوز دانش انسان درباره این ترکیبات ضروری و حیاتی بسیار اندک است.

ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای آقایان

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای آقایان

در میان ویتامین های مختلفی که از راه تغذیه وارد بدن می شوند محققان به این نتیجه رسیده اند که برخی برای مردان بهتر هستند و هر مردی باید از این ویتامین ها همیشه در بدن خود داشته باشد.

سلنیوم

آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که در مردان از ریزش مو جلوگیری می کند و همچنین محققان در مطالعات خود به این نتیجه رسیده اند که این ویتامین می تواند میزان کلسترول بد خون را نیز کاهش دهد. برای بدست آوردن میزان زیادی سلنیوم می توانید سراغ غذاهای دریایی بروید.

تمرینات سخت و کاهش منیزیم

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
تمرینات سخت و کاهش منیزیم

ورزشکارانی که تمرینات سخت را دنبال می کنند اغلب دارای سطح پایینی از برخی مواد معدنی اساسی برای بدنسازان بشمار می آید. منیزیم برای سلامتی و عملکرد سیستم قلبی عروقی وسیستم اعصاب مرکزی اهمیت زیادی دارد.

منیزیم همچنین به غلبه بر استرس و کوفتگی عضلانی کمک می کند. حدود نیمی از منیزیم بدن در استخوانها یافت می شود، که در آنها نقشی اساسی بر عهده داد (در کنار کلسیم ، فسفات و پروتئنهای مختلف)

در تمام بافتهای دیگ، منیزیم جزو مهمترین الکترولیتهای داخل سلولی بشمار می آید، که پس از پتاسیم در جای دوم قرار دارد.

Pages

Subscribe to RSS - ویتامین ها و مواد معدنی