Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

برنامه بادی کلاسیک

ایجاد شده: 11/07/2016 - 15:25
برنامه بادی کلاسیک

بادی کلاسیک

برنامه تمرینی و دوره های تخصصی بادی کلاسیک

رشته بادی کلاسیک براساس قد و وزن صورت میگیرد. یعنی علاوه بر قد، وزن هم مهم است. در بادی کلاسیک هیچ تاکیدی برروی حجم افراطی نیست.

بیشتر به کامل بودن، متناسب بودن و هارمونی بین عضلات توجه می شود.

در این رشته عضلات بیشتر کشیده است تا برجسته، مثلا در دسته  قدی ۱۸۰ سانتیمتر وزن افراد باید چیزی حدود ۸۶ کیلوگرم باشد.

معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات کشیده و کات عمقی و خوب است. معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی اکتومورف و مزومورف هستن میتوانند در این رشته موفق باشند.

این یکی از تفاوت هایی است که بین بادی کلاسیک و پرورش اندام وجود دارد. بادی کلاسیک را با پرورش اندام اشتباه نگیرید.

یک ورزشکار بادی کلاسیک باید در امادگی جسمانی به سطحی برسد که بتواند در خیلی از رشته های ورزشی دیگر به خوبی فعالیت کند.

هر چند سایز عضلانی ایده ال در رشته بادی کلاسیک نسبت به سایز مورد نیاز برای موفقیت در رشته پرورش اندام، در سطح پایین تری است، ولی اغلب افرادی که به رشته های بادی کلاسیک و فیتنس علاقمند هستند، نیاز دارند تا علاوه بر تناسب و تقارن بدنی به سایز عضلانی مشخصی هم دست یابند و به این منظور از برنامه های غذایی و تمرینی مختلفی بهره می گیرند. در این مرحله وجود یک برنامه کارامد و سازگار در رسیدن به هدف اهمیت فراوان دارد.

بسیاری در این مسیر از این نکته غافلند که وزن و حجم بدست آمده ترکیبی از افزایش عضله و چربی است و باید تلاش کنند که افزایش چربی در کمترین حد حفظ شود تا در نهایت مجبور نشوند عضلات خود را فدای سوزاندن چربی های اضافی کنند.

به عبارتی بسیاری از بدنسازان کلاسیک در افزایش سایز با کیفیت ناموفقند و در انتهای دوره های حجم با ذخایر زیاد چربی در بخش های مختلف بدن مواجه می شوند و بدنی پف آلود و بی کیفیت حاصل کار آنهاست.

در اصل یکی از بزرگترین مسائل پیش روی هر بدنساز کلاسیکی این است که چطور می توان سایز عضلات را افزایش داد بدون اینکه ظاهری چرب و پف آلود ایجاد شود. این موارد و سایر نکات  را مربیان و متخصصان تیم آکادمی طلایی با آنها اشراف کامل دارند.

اگر تصمیم خود را برای داشتن یک زندگی سالم گرفته اید, برای اطلاعات از برنامه های تیم آکادمی طلایی کلیک کنید. و یا برای درخواست برنامه،  فرم در خواست  زیر را تکمیل نمایید, تا مسیر موفقیت برای شما از همین لحظه آغاز شود.

درباره نویسنده

mmmm