کربوهیدرات ها

بهترین زمان مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی

ایجاد شده: 02/03/2017 - 23:54
بهترین زمان مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی

کربوهیدرات‌ها که برخی‌ آنها را دلیل افزایش چربی‌ و چاقی می‌دانند همیشه در بحث‌های مربوط به تناسب اندام جایگاه ویژه ای‌ را داشته‌اند مخصوصا هنگامی که در مورد نقش آنها در عضله‌ سازی یا چربی‌ سوزی بخواهیم حرف بزنیم.در مورد میزان و زمان مصرف کربوهیدرات‌ها همیشه نظرات ضد و نقیضی وجود داشته است که همین موضوع باعث سردرگمی بسیاری از افراد در مورد آنها شده است.

 

جی کاتلر و نحوه استفاده از کربوهدرات در رژیم غذایی

ایجاد شده: 12/22/2016 - 14:42
جی کاتلر و نحوه استفاده از کربوهدرات در رژیم غذایی

جی کاتلر اهمیت کربوهیدرات در رژیم غذایی اش را توضیح می دهد کربوهیدرات ها یدکی پروتئین هستند یعنی منابعی از کربوهیدرات مانند غلات سبوس دار و حبوبات و … دارای مقدار قابل توجهیپروتئین نیز می باشند همچنین سوخت اصلی بدن شما می باشند آن ها بهتر از هر منبع دیگری سوخت مورد نیاز تمرینات شما را فراهم می کنند. پروتئین نیز برای عملکرد مناسب به کربوهیدرات نیاز دارد.

نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

ایجاد شده: 12/21/2016 - 18:18
نقش کربوهیدرا ت های نشاسته ای در حجم عضلات

این مواد مغذی کمک می کنند تا به سایز خود بیفزایید. کسب کالری از کربوهیدراتهای نشاسته ای آسان است و بدین طریق به شما کمک می شود تا مصرف کالری که روزانه تان را افزایش دهید.

کربوهیدراتها به عنوان گلیکوژن در عضلاتتان انبار می شود و در ثانی کمک می کنند تا آب و دیگر مواد مغذی را به درون سلولهای عضلانی تان برانید سلولهایی که فرآیند رشد عضله را مهیا می کنند. 

انتخاب کربوهیدرات مناسب قبل از تمرین مهم است

ایجاد شده: 11/29/2016 - 18:57
انتخاب کربوهیدرات مناسب قبل از تمرین مهم است

کربوهیدراتها میتوانند باعث صرفه جویی در مصرف گلیکوژن عضلات شوند. در واقع گلیکوژن ذخیره کربوهیدرات موجود در عضلات است و منبع اصلی سوخت برای تمرین،بنا بر این مصرف مقدار مناسبی از کربوهیدرات ها قبل از تمرین از تخلیه سریع آنها ممانعت میکند.وقتی سطوح گلیکوژن به طور قابل توجهی کاهش میابد ،شدت تمرین شما هم به شدت تحت تاثیر منفی قرار میگیرد.

تاثیر مصرف کربوهیدرات برسطح گلیکوژن عضلات

ایجاد شده: 11/08/2016 - 18:56
تاثیر مصرف کربوهیدرات برسطح گلیکوژن عضلات

در یک تحقیق افرادی که به مدت ۱ دقیقه رکاب زدن با دوچرخه ثابت و ۳ دقیقه استراحت و تکرار مجدد ۱ دقیقه رکاب زدن و ۳ دقیقه استراحت تا زمان بروز خستگی تحت آزمایش قرار داشتند، تحت آزمایش پس از نوشیدن نوشیدنی اختصاصی ورزشی ۶٪ کربوهیدرات + الکترولیت قرار گرفتند.

نتایج نشان می دهد که ورزشکارانی که از این نوشابه استفاده کرده بودند بهبود عملکرد در انجام تمرین به مدت طولانی تر و قدرت ارائه تمرین را در ۷ دوره ( ۱ دقیقه رکاب ۳ دقیقه استراحت ) بیشتر نشان دادند.

کربوهیدرات ها

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
کربوهیدرات ها

کربوهیدرات ها بزرگترین منبع انرژی هستند که نیازهای بدن را تامین می کنند، یعنی در واقع همان سوختی که بدن را در حرکت نگه می دارد. کربوهیدرات ها به اشکال مختلف موجود هستند.

بدن انسان برای حفظ سلامت باید یک درصد معین از کربوهیدرات جذب کند. سازمان سلامت جهانی توصیه می کند که بین % ۷۵-۵۵ از انرژی مورد نیاز یک فرد بزرگسال باید از جذب کربوهیدرات تامین شود.

اگر این میزان کربوهیدرات در بدن تامین شود، مشکلاتی مثل دردهای عضلانی، خستگی، عملکرد ضعیف مغزی، و پایین آمدن مقاومت بدن درمقابل بیماری ها حاصل می شود.

فواید و مضرات برخی کربوهیدرات ها

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
فواید و مضرات برخی کربوهیدرات ها

قندها می‌توانند موذیانه بر کیفیت تغذیه آدمی تأثیر بدی بگذارند. همچنین استفاده از این مواد تا حدی اعتیادآور است.

برای درک این موضوع کافی است که اثرات تغذیه‌ای کربوهیدرات‌های مرکب را با اثرات مشابه در کربوهیدرات‌های ساده (مثل قند معمولی، لاکتوز شیر و مالتوز) مقایسه کنید.

گروه اول منبع بهتری برای تأمین انرژی ورزشکاران محسوب می‌شود، گروه دوم دردسرزا هستند.

Subscribe to RSS - کربوهیدرات ها