Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

برنامه رژیم غذایی

ایجاد شده: 11/07/2016 - 15:09
برنامه رژیم غذایی

برنامه رژیم غذایی

امروزه شما با رژیم‌های غذایی گوناگونی برخورد می‌کنید که همگی ادعای بهترین راه کاهش وزن را دارند.

واقعیت آن است که خیلی از این نوع رژیم‌های غذایی حتی در صورت ایجاد کاهش وزن نیز اثرات گذرا خواهند داشت.
 
یک نکته اساسی در کاهش وزن آن است که شما باید همیشه به خاطر داشته باشید که یک روزه و یک شبه چاق نشده‌اید که به دنبال معجزه‌ای می‌‌گردید که ۱۰-۱۲ روزه لاغر شوید!
در رژیم های غذایی مناسب علمی به منظور کاهش وزن و برای رسیدن به وزن پایدار و سالم، فقط توجه کردن به میزان انرژی موجود در مواد غذایی کافی نیست، بلکه در یک رژیم غذایی برای کاهش وزن برای دست یافتن به وزن ایده‌آل، باید عادات سالم غذایی ایجاد شود.

رژیم غذایی چیست؟

رژیم غذایی در واقع به آن چیزی که در طول روز می خورید و یا می آشامید گفته می شود. قبل از اینکه برای گرفتن رژیم برنامه ریزی نمایید بهتر است که در ارتباط با مقدار کالری مناسب خود اطلاعاتی بدست آورید.

لازم است که بدانید که رژیم مورد استفاده شما از لحاظ تغذیه ای متعادل است یا خیر؟

رژیم غذایی سالم چیست؟

رژیم غذایی سالم، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی سالم مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری لازم را برای بدن فراهم آورد.

رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، برای شما فراهم می‌کند.

همچنین رژیم غذایی سالم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهایی از جمله چاقی،بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و سرطان را در شما کاهش دهد. برخلاف آنچه خیلی از افراد تصور می‌کنند، داشتن رژیم غذایی سالم می‌تواند بسیار ساده و آسان باشد.

انواع رژیم

رژیم هایی که متخصصان به شما ارائه می دهند شامل موارد زیر می شوند که بنا بر تشخیص متخصص این رژیم ها مورد استفاده قرار میگیرند.

 • رژیم با منوی ثابت
 • رژیم تعویضی
 • رژیم غذایی بسته بندی
 • رژیم ترکیبی
 • رژیم های قرصی
 • رژیم های انعطاف پذیر

چطور بدانیم که یک رژیم غذایی مناسب، کارامد، پایدار و بدون عوارض است؟

شاید رژیم های غذایی وجود داشته باشد که ظر مدت کوتاهی باعث شود که وزن شما سریعا کاهش یابد و یا شما را به سرعت به وزن ایده آل برساند.

اما مسئله اینجاست که در انتخاب رژیم غذایی اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید توانایی انجام قوانین آن است.
تمام متخصصان بر یک موضوع اتفاق نظر دارند؛ بهترین رژیم غذایی برای شما رژیمی است که توان رعایت کردن آن را داشته و به آن وفادار باشید.

فرق چندانی نمی کند که این برنامه غذایی چقدر علمی باشد یا چقدر سریع نتیجه دهد یا حتی چند نفر قبلا آن را امتحان کرده باشند، مهم این است که بدانید آنچه در برنامه خواسته شده را می توانید انجام دهید، باید انجام دهید یا می خواهید که انجام دهید.

متاسفانه در میان مردم، رژیم های غذایی محبوب هستند که خیلی سریع به نتیجه برسند و بدون ناراحتی باشند که معمولا هم ناپایدار هستند.

ویژگی های یک برنامه غذایی خوب چیست؟

 • همراه با ورزش باشد.
 • اجازه استفاده از انواع مواد غذایی از گروه های مختلف را بدهد.
 • توسط یک متخصص تجویز شود.
 • روندی تدریجی و پایدار داشته باشد.
 • پروتئین بدن را کنترل کند.
 • اجازه صرف میان وعده بین وعده های غذایی را بدهد.
 • شامل بخش کوچکی از غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه شما باشد.
 • حاوی یک برنامه ثابت باشد.
 • نوشیدن مقدار کافی آب را توصیه کند.

در کنار یک برنامه غذایی مناسب برای نتیجه گیری بهتر و سریعتر می بایست ورزش را چاشنی قرار دهیم.

اگر بخواهيم وزن را به شيوه‌ای علمي كاهش دهيم به طوری كه فقط چربی بسوزد و ماهيچه و آب بدن از بين نرود، فقط بايد به ميزان ماهي ۲ تا ۴ كيلوگرم كاهش وزن داشته باشيم.
متخصصان بر نقش ورزش در رژيم‌های لاغری تاکید دارند.

ورزش، سوخت‌ و ساز بدن را افزايش می دهد و از اين طريق باعث كاهش وزن می شود.

بنابراين رژيم اصولی كاهش وزن همراه با تمرینات ورزشی، بهترين شيوه لاغرشدن است.

برنامه غذایی و رژیم تخصصی آکادمی طلایی

برای این که شما بهترین، سالم ‌ترین و سریع ‌ترین نتیجه دلخواه را بگیرید، ترجیحا باید از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید. رژیم غذایی مناسب نه تنها می ‌تواند تضمینی برای سلامتی شما باشد، بلکه باعث بهبود سرعت روند رشد شما نیز خواهد شد.

برای طراحی یک برنامه رژیم غذایی صحیح، به داشتن تخصص‌ های مختلف و دانش خاصی نیاز است. 

جهت رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است برای رسیدن به هدف خود تحت نظر یک یا چندین متخصص و مربی باشید.

متخصصین بخش برنامه غذایی و مربیان ما مورد تایید فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران فدراسیون جهانی پرورش اندام می باشند و از سابقه مفید و دانش در زمینه علم برنامه نویسی، شناخت عضلات، شناخت انواع بدن، شناخت انواع سیستم‌ های تمرینی، علم مکمل های غذایی استاندارد، علم نگارش رژیم غذایی و استفاده از به روزترین سیستم های ارزیابی بدنی ...) برخوردارند.

اشتباه در طراحی برنامه رژیم غذایی می تواند برای فرد مشکلات جبران ناپذیری را به بار آورد.

یک تا چندین برنامه جامع رژیم غذایی کاملا اختصاصی در طی هر دوره‌ی یک ماهه،  برای شما طراحی خواهد شد. به بیان دیگر، برنامه رژیم غذایی نیز مانند برنامه تمرینی، بر اساس نوع و هدف تمرینی شما طراحی می ‌شود.

هم چنین سعی می ‌شود در صورتی که شما به غذا و یا ماده خاصی حساسیت دارید و یا علاقه خاصی ندارید، با محصولات دیگر تا جای ممکن جایگزین شود.
در هر زمان می ‌توانید در بخش مشاوره رایگان، در صورت وجود سوال و یا مشکل، با مرکز تخصصی ارائه برنامه تمرین بدنسازی و رژیم غذایی آکادمی طلایی در ارتباط بوده و سوالات و یا نظرات خود را مطرح نمایید.

ما این مژده را به شما می دهیم که در این مسیر شما تنها نیستید. ما مانند یک دوست، هر لحظه در کنار شما هستیم و با یکدیگر این راه را طی کرده و به موفقیت می رسیم.

چند ابهام از برنامه غذایی در ذهن شماست

آیا رژیمی که از آن استفاده می کنم به لحاظ تغذیه ای متعادل است؟ 
آیا رژیم من کاربردیست و به آسانی می توان آن را در دستورکار قرار داد؟
آیا رژیم من با سبک غذایی من منطبق است؟
 رژیم من با زندگی اجتماعی من منطبق است؟
نیاز به دستور پخت خاصی دارد؟
آیا رژیم من مناسب سطح تمرینهای ورزشی من هست؟

ما پاسخ کلیه این ابهامات و سوالات ذهن شما را از پیش در نظر گرفته ایم و متناسب با شرایط شما در برنامه غذایی تان می گنجانیم.

برخی نکات قابل توجه در طراحی برنامه غذایی تیم ما نظیر:

همچنان می توانم غذاهای مورد علاقه ام را بخورم؟

برخی رژیم ها فهرست بلند و بالایی از خوردنی های ممنوع دارند و بخش کوچکی برای مجازها. برای برخی در محرومیت بودن باعث میل شدید می شود اما برای برخی دیگر این طور نیست.

اگر شما نمی توانید از خوردن غذاهای مورد علاقه تان اجتناب کنید باید به دنبال برنامه ای باشید که به شما اجازه استفاده از غذاهای مورد علاقه تان را می دهد.

این رژیم برای تغییرات تدریجی مناسب است؟

برخی برنامه ها نیازمند تغییرات اساسی هستند و برخی تغییرات گام به گام و جزئی و بسیار تدریجی انجام می شوند. تغییر سخت است و هر چه بیشتر مجبور به تغییر باشید، سخت تر هم خواهد بود. دنبال برنامه ای باشید که به تدریج و آهسته در عادات غذا خوردن و ورزش کردن شما تغییراتی ایجاد می کند تا شما را برای تغییر واقعی آماده کند.

من یک برنامه مشخص یا منعطف شده می خواهم ؟

برخی افراد ترجیح می دهند رژیم غذایی که در آن غذاهای خاص با اندازه لازم مشخص شده استفاده کنند تا در مسیر درست قرار گیرند.
برخی دیگر برنامه های منعطف را ترجیح می دهند تا بتوانند غذاهای دلخواه شان را تهیه کنند. تا زمانی که برنامه رژیم غذایی شامل انواع مختلفی از مواد غذایی سالم مانند میوه، سبزی، حبوبات، غلات، لبنیات کم چرب و پروتئین کم چربی باشد هر ۲ نوع برنامه کارساز است. اطمینان حاصل کنید برنامه رژیم غذایی شما اجازه می دهد به اندازه کافی مواد غذایی و کالری به بدن تان برسد تا در راه کاهش وزن ضعیف نشوید.

آیا با قرص لاغر می‌شویم؟

خوردن چند عدد قرص، به جای چند ساعت ورزش و رژیم گرفتن كاری ساده به نظر می‌رسد؛ اما آیا واقعاً چنین شیوه‌ای درست است و هیچ مشكلی ایجاد نمی كند؟
متخصصان با بیان این‌كه مردم برای لاغرشدن ترجیح می‌دهند بیشتر از داروهای لاغری استفاده كنند، می‌گوید: امروزه انواع داروهای گیاهی و شیمیایی برای لاغرشدن در بازار موجود است؛ اما باید دقت داشته باشید هیچ‌ یک از داروهای گیاهی به طور مستقیم چربی‌ها را از بین نمی‌برد و فقط اشتهای فرد را كاهش می‌دهد.

اگر تصمیم خود را برای داشتن یک زندگی سالم گرفته اید, هم اکنون فرم در خواست برنامه غذایی زیر را تکمیل نمایید, تا مسیر موفقیت برای شما از همین لحظه آغاز شود !

مراحل ارائه برنامه مربیان آکادمی طلایی

 • توسط فرم انتهای صفحه مشخصات بدنی شما، تصاویر بدن، سابقه تمرینی و هم چنین سابقه بیماری شما و سایر اطلاعات تکمیلی دریافت می ‌شود.
 • مشخصات شما توسط مربیان رسمی آکادمی طلایی و مربیان رسمی فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران و هم چنین فدراسیون جهانی پرورش اندام (IFBB) بررسی خواهند شد و در صورت نیاز، توضیحات تکمیلی را به شکل تلفنی از شما دریافت خواهند کرد.
 • در هر دوره بر اساس در خواست نوع برنامه ( برنامه تمرینی، برنامه غذایی، برنامه مکمل ورزشی) سابقه ورزشی و هدف شما، ساختار عضلانی و بدنی شما و ...  برنامه مخصوص شما طراحی خواهد شد.
 • در صورت این که فرد درخواست دهنده خانم باشد، در فرآیند دریافت و ارائه برنامه تمرینی به بخش بانوان متصل شده و به هیچ وجه هیچ فرد مذکری دخالتی نخواهد داشت.
 • هم چنین نوع تمرکز تمرینات نیز شناسایی می ‌شود، این که چه نقاطی از بدن مثل شکم و یا پهلو دچار ضعف است، و یا سینه، پاها و غیره.
 • در صورت نیاز بر اساس نوع عملکرد شما و بازخورد و عکس ‌العمل بدنی شما، برنامه شما اصلاح خواهد شد. هم چنین برنامه ‌ی دوره‌ های بعدی نیز بازبینی می‌ شود.
 • مشاوران ما به صورت تمام وقت از طریق طرح پرسش در سایت و تلفنی، در صورت وجود هر گونه مشکل و یا سوال، از شما پشتیبانی خواهند کرد.
 • برنامه رژیم غذایی مخصوص شما و بر اساس سلیقه ورزشکار، و شاخص های موجود و مقیاس ها هر فرد، طراحی خواهد شد. این که در هر روز ترجیحا چه غذاهایی برای دریافت بهترین و سالم ‌ترین نتیجه، مصرف نمایید به شکل اختصاصی ارائه می ‌شود.
 • هر برنامه مخصوص هر ورزشکار به شکل کاملا مجزا و انحصاری، طراحی می ‌شود.
 • توسط مربیان ما و منابع موجود در سایت، نحوه اجرای صحیح حرکات به شما آموزش داده خواهد شد.

مشاوره و پشتیبانی شما

طبیعتا برای هر ورزشکار در هر دوره تمرینی سوالات و مشکلات خاصی به وجود می ‌آید. پیگیری نکردن و پاسخ ندادن این سوالات، می‌ تواند تاثیر منفی نه تنها بر روی روحیه ورزشکار بگذارد، بلکه روند ورزشی را نیز مختل خواهد کرد.
به همین دلیل، مربیان رسمی آکادمی طلایی از طریق تماس تلفنی و مشاوره رایگان به شما راهنمایی و مشاوره خواهند داد.

مراحل ثبت نام و دریافت انواع برنامه ها

1.    فرم انتهای صفحه را پر کنید. هم چنین نوع برنامه درخواستی خود را نیز، در این فرم انتخاب فرمایید.
2.    پس از کلیک بر روی دکمه " ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد" در انتهای فرم، به درگاه بانک متصل خواهید شد و وجه برنامه درخواستی را از طریق کارت های عضو شتاب (       هزار تومان) پرداخت نمایید.
3.    باید رمز دوم کارت بانکی شما فعال باشد، هم چنین امکان پرداخت وجه از تمامی کارت های عضو شبکه شتاب وجود دارد.
4.    در صورت این که کارت بانکی ندارید و یا رمز دوم شما فعال نیست، می ‌توانید از روش کارت به کارت، وجه مورد نظر را به شماره کارت                               واریز فرمایید.
5.    پس از ثبت اطلاعات و پرداخت وجه، طی ۲۴ ساعت شما می ‌توانید برنامه اختصاصی طراحی شده توسط مربیان و کارشناسان آکادمی طلایی را دریافت و دانلود نمایید.
6.    می ‌توانید در بخش مشاوره رایگان در صورت وجود سوال و یا مشکل، با مرکز تخصصی ارائه برنامه بدنسازی و رژیم غذایی آکادمی طلایی در ارتباط بوده و سوالات و یا نظرات خود را مطرح نمایید.

سوالات متداول

۱- من قصد دارم برنامه تمرین بدنسازی و رژیم غذایی و برنامه مکمل را سفارش دهم. به چه صورت می ‌توانم به وب سایت شما اعتماد کنم و وجه را به حساب شما واریز کنم؟

وب سایت طلایی، تحت نظارت و حمایت شرکت آکادمی طلایی فعالیت می ‌کند. در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد این وب سایت به ثبت رسیده است. هم چنین طی قرارداد با بانک ... و ارائه ضمانت ‌های مالی و کتبی از طرف شرکت به این بانک، استفاده از درگاه اینترنتی بانک .... در داخل سایت کاملا امن و مطمئن می ‌باشد. 

۲- آیا برنامه‌های تمرینی و هم چنین برنامه رژیم غذایی و برنامه مکمل، از پیش آماده شده است و یا به شکل مجزا برای هرکس طراحی می ‌شود؟

همان طور که در توضیحات ذکر شده است، تمامی برنامه‌ های بدنسازی، برنامه رژیم غذایی و برنامه مکمل‌ های بدنسازی بر اساس نوع و ساختاری بدنی و ماهیچه ‌های شما، بافت چربی شما، هدف تمرینی و تصاویر بدنی شما به صورت کاملا اختصاصی طراحی و ارائه خواهد شد.

این که شما به یک دوره بدنسازی مبتدی نیاز دارید یا دوره حرفه ای، دوره بدنسازی حجم، دوره بدنسازی فیتنس و یا دوره خشک و یا حتی این که این دوره مخصوص بانوان است یا آقایان کاملا متفاوت بوده و به شکل کاملا مجزا طراحی می ‌شود.

۳- باید در صورت وجود مشکل و یا سوال، چه کار کنم؟

از طریق تماس تلفنی و یا ثبت سوال در قسمت مشاوره رایگان، مربیان رسمی آکادمی طلایی راهنما و مشاور شما خواهند بود.

به طور کلی کلیه عموم و افراد در صورتی که سوال و یا نظری دارند، می ‌توانند پرسش خود را از بخش مشاوره رایگان مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان پاسخ داده شود.

۴- من فردی مبتدی هستم، اطلاعاتی در مورد انواع مکمل ها و خصوصیات و اثر گذاری آنها ندارم، چگونه راهنمایی ام می کنید؟

شما به مقالات در زمینه معرفی انواع مکملها و ویژگی و خصوصیات مهم در انتخاب مکمل، در وب سایت آکادمی طلایی دسترسی کامل دارید.

۵- من آشنایی کافی با اسامی حرکات ورزشی و هم چنین شیوه انجام آن ‌ها را ندارم. باید چه کار کنم؟

شما با دسترسی کامل به مقالات جامع و ویدئوهای آموزشی تهیه شده توسط خود تیم آکادمی طلایی که در وب سایت آکادمی طلایی موجود می باشد، شیوه اجرای صحیح  تمامی حرکات ورزشی و نکات هر یک از تمرینات، در این دوره فرا خواهید گرفت.

۶- من به استفاده از مکمل‌ های بدنسازی و ورزشی تمایلی ندارم. آیا به استفاده از این مکمل‌ ها برای برنامه تمرینی بدنسازی و یا برنامه رژیم غذایی من اجباری وجود دارد؟

خیر، به هیچ وجه، شما می ‌توانید از مواد غذایی پیشنهادی به شکل کاملا طبیعی، به کمک مربیان و کارشناسان ما استفاده نمایید.

همانطور که در سفارش دریافت برنامه مشخص است دریافت برنامه مکمل اختیاری و در صورت در خواست خودتان می باشد.

۷- آیا برنامه مکمل بدنسازی، برای من مفید است؟

اگر به دنبال افزایش حجم، افزایش وزن و یا افزایش توده عضلانی خود هستید، به دنبال خشک کردن ، کاهش وزن و یا کاهش توده چربی ‌های خود هستید، به دنبال تناسب اندام و سلامتی می ‌باشید، مشغله فراوان و محدودیت زمانی داشته و طی هفته فرصت تمرین زیاد را ندارید، علاقه به تمرین کاملا علمی داشته و قصد دارید مانند افراد متخصص تمرین کنید، و یا حتی قصد شرکت در مسابقات کشور و یا جهانی را دارید و ساختن یک شاهکار عضلانی هدف شما است، برنامه های مکمل ورزشی تیم آکادمی طلایی برای مناسب است.

۸- دریافت برنامه های اختصاصی آکادمی طلایی چه مزایایی نسبت به برنامه های عمومی از پیش طراحی شده دارد؟

برنامه های از پیش طراحی شده برای استفاده عموم مردم میباشد شما با این برنامه ها هیچگاه نمیتوانید در رشته ورزشی تان پیشرفت کنید.

 اما با برنامه های اختصاصی آکادمی طلایی با شناسایی استعداد هایتان به نتیجه دلخواه برسید. همچنین تیم مشاوران ما همواره همراه شما هستند.

۹- هزینه برنامه ها به چه صورت است؟ چگونه باید پرداخت کرد؟

هزینه های انواع برنامه ها            ...          می باشد. 

فرم انتهای صفحه را پر کنید. هم چنین نوع برنامه درخواستی خود را نیز، در این فرم انتخاب فرمایید.
پس از کلیک بر روی دکمه " ثبت اطلاعات و رفتن به مرحله بعد" در انتهای فرم، به درگاه بانک متصل خواهید شد و وجه برنامه درخواستی را از طریق کارت های عضو شتاب (       هزار تومان) پرداخت نمایید.
باید رمز دوم کارت بانکی شما فعال باشد، هم چنین امکان پرداخت وجه از تمامی کارت های عضو شبکه شتاب وجود دارد. در صورت این که کارت بانکی ندارید و یا رمز دوم شما فعال نیست، می ‌توانید از روش کارت به کارت، وجه مورد نظر را به شماره کارت                                        واریز فرمایید، پس از پرداخت وجه مورد نظر مراتب تایید را به شماره                                      اعلام فرمایید.

۱۰- پس از پرداخت هزینه برنامه رژیم صرف چه مدت زمانی به دست ما خواهد رسید؟

در حالت معمول حداکثر ۱۲ ساعت پس از واریز وجه برنامه اختصاصی شما به دستتان خواهد رسید.

در حالت های خاص که تقاضا کننده شرایط ویژه ای در بحث فیزیولوژیک بدن خود دارد، مثل برخی از بیماریها، این زمان جهت کارشناسی بیشتر تا ۲۴ ساعت طول خواهد کشید.

۱۱- با پرداخت این هزینه چه مدت زمان می توانم از مشاوره با کارشناسان شما استفاده کنم؟

به طور کلی تمامی افراد می توانند از تیم مشاوران آکادمی طلایی در بخش مشاوره رایگان استفاده کنند.

۱۲- هر دوره برنامه رژیم غذایی چه مدت طول خواهد کشید؟
زمان این دوره کاملا برای افراد گوناگون، متفاوت خواهد بود.

۱۳- چه کسانی میتوانند از ما برنامه دریافت کنند؟

 • افرادی که میخواهند در ر رشته های پرورش اندام  نظیر بادی کلاسیک، بادی بیلدینگ، فیتنس و فیزیک مانند ورزشکاران حرفه ای تمرین کنند.
 • افرادی که به دنبال تمرینات اصولی و حرفه ای بدون بروز آسیب به بدنشان هستند.
 • تمامی افرادی که میخواهند کاهش وزن موفق داشته باشند میتوانند با دریافت برنامه تمرینی ویژه کاهش وزن و رژیم غذایی حرفه ای و کار آمد برای لاغری بهره ببرند.
 • کلیه کسانی که خواهان افزایش وزن و عضله سازی و حجم هستند.
 • تمامی کسانی که در سایر رشته های ورزشی مانند کشتی، شنا و فوتبال میتوانند با مشاوره و دریافت برنامه اختصاصی وکاملا متفاوت از برنامه های رشته بدنسازی بهره مند شوند.

درباره نویسنده

mmmm

همچنین مشاهده کنید