Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

کراتین

نحوه عملکرد کراتین در بدن

ایجاد شده: 12/06/2016 - 20:04
نحوه عملکرد کراتین در بدن

درون سلول های عضله کراتین به کراتین فسفات(CP) تبدیل می شود سی پی دارای مقدار اندکی انرژی است که برای چند ثانیه فعالیت کافی است بنابراین CP در فعالیت های مانند ورزشهای قدرتی که چند لحظه فعالیت سنگین می باشد بهترین تاثیر را خواهد داشت.

ضمنا CP موجب جایگزینی ذخیره آ تی پی در سلول می شود ATP یک سوخت مولکولی است که نیروی لازم برای انقباض عضلانی را ایجاد میکند هرچه ا تی پی بیشتری در دسترس داشته باشید عضلات شما کارایی بهتری خواهند داشت

آنچه باید ورزشکاران در مورد کراتین بدانند

ایجاد شده: 12/06/2016 - 20:01
آنچه باید ورزشکاران در مورد کراتین بدانند

دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه، کراتین را محصول نهایی سوخت‌و‌ساز پروتئین دانست و اظهار داشت: «پروتئین از آمینو اسیدها تشکیل شده و از ترکیب مشتقات آمینو اسیدها کراتین به وجود می‌آید.»

وی افزود: «با سوخت و ساز پروتئین‌ها در بدن، کراتین در کلیه و کبد از ترکیب سه آمینو اسید آرژنین، گلیسین و متیونین تولید می‌شود و به همین دلیل بعضی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند این ماده در افزایش انرژی در ورزشکاران مفید است.»

این متخصص تغذیه تصریح کرد: «تقریباً ۹۵ درصد کراتین بدن در عضلات اسکلتی به کراتینین تبدیل شده و بعد درچرخش توسط کلیه ها به میزان ۲ گرم درروز دفع می‌شود.»

تداخل کافئین در جذب کراتین

ایجاد شده: 12/06/2016 - 19:57
تداخل کافئین در جذب کراتین

۹ فرد فعال (میانگین سنی ۲۰ الی ۲۳ سال) ۸ وعده ۵ گرمی از بسته گلوکز کراتین منوهیدرات یا کراتین به اضافه کافئین را به مدت ۶ روز متوالی دریافت کردند کافئین بعد از صبحانه به صورت یک کپسول ۴۰۰ میلی گرم مصرف می شد در نتیجه این تحقیق افراد بعد از ۶ روز بارگیری با افزایش فسفو کراتین عضلانی مواجه شدند به غیر از آنهایی که بسته گلوکز خورده بودند.

مصرف کراتین برای خانم ها

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
مصرف کراتین برای خانم ها

آیا خانم ها میتوانند کراتین مصرف کنند؟ 

سالها، بتصور آنکه حجیم و متورم می شوم و ظاهری پف کرده پیدا می کنم، از مصرف کراتین پرهیز کرده بودم.

وای که چه اشتباهی کردم! مصرف مکمل کراتین، عامل اصلی پیشرفت من و ساختن چنین بدنی است (متاسفانه از درج تصاویر بدن خانم نویسنده معذوریم).

نتایجی که کسب کردم، هم از نظر بدنی و هم روانی، فوق العاده بودند.

همه چیز در مورد کراتین

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
همه چیز در مورد کراتین

محصولات حاوی کراتین مونوهیدرات

کمپانی‌های مخلتف در سطح دنیا به تولید و عرضه کراتین مونوهیدرات به‌طور خالص یا به‌همراه مواداضافی جهت جذب و عملکرد بهتر این ماده در بدن پرداخته‌اند.

کراتین مونوهیدرات خالص

سفیدرنگ، بدون بو و مزه که به‌صورت پودر و کپسول عرضه می‌شود. البته از نظر جذب و عملکرد تفاوتی با هم ندارند و تنها بسته به سلیقه افراد است که مصرف پودر یا کپسول را ترجیح می‌دهند.

مسئله‌ای که در مورد کراتین مونوهیدرات اهمیت دارد درجه خلوص آن است.

روش مصرف کراتین همراه پروتئین

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
روش مصرف کراتین همراه پروتئین

ترکیبی ایده ال برای تمرینات فوق العاده.

یکی از کاربردی ترین مکمل های عضله سازی کراتین می باشد که بطور طبیعی انرژی مورد نیاز برای تمرینات با شدت و قدرت زیاد را تامین می کند.

کراتین منبع انرژی اضافه ای برای عضلات در حال انقباض فراهم می کند.چنین انرژی می تواند به شما کمک کند که وزنه های آخر را با قدرت و شدت وتمرکز بیشتری بزنید و یا ۱۰۰متر آخر را بطور انفجاری با حداکثر سرعتتان بدوید.

ترکیب کراتین همراه پروتئین در حجم گیری و ریکاوری بعد از تمرین تاثیر بسزایی دارد و شما را از هر آنچه که از عملکرد یک جلسه تمرینی می خواهید بی نیاز می سازد.

Subscribe to RSS - کراتین