Error message

User warning: The following module is missing from the file system: file_entity. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1128 of /home/talayi/public_html/includes/bootstrap.inc).

روانشناسی ورزشی

ورزش و اثر کاهش افسردگی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
ورزش و اثر کاهش افسردگی

ورزش بیشتر و تماشای کمتر تلویزیون موجب کاهش افسردگی در زنان را کاهش می دهد.

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های آنان نشان داده است زنان میانسالی که به طور منظم ورزش می کنند و زیاد تلویزیون تماشا نمی کنند کمتر به افسردگی مبتلا می شوند. محققان دریافتند زنانی که بیشتر ورزش می کنند ۲۰ درصد کمتر از آن هایی که تحرک کمتری دارند به افسردگی مبتلا می شوند .از سوی دیگر افرادی که در هفته ساعات بیشتری را تلویزیون می بینند بیشتر در خطر ابتلا به افسردگی هستند.

ورزش ضد افسردگی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
ورزش ضد افسردگی

بسیارى از افراد در سراسر جهان از افسردگى ناتوان کننده اى رنج مى برند. به گزارش هلث دى تحقیقات نشان مى دهد ورزش، بویژه اگر بصورت گروهى انجام شود لااقل به اندازه داروهاى استاندارد براى کاهش علائم در بیماران دچار افسردگى نقش دارد.

افزایش اعتماد به نفس با تمرینات ورزش

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
افزایش اعتماد به نفس با تمرینات  ورزش

با شکست خود چگونه روبرو می شوید؟

خود را مقصر می دانید و به سرزنش و ملامت خود می پردازید، یا شکست را بعنوان واقعیتی از زندگی می پذیرید؟

در مقایسه خود با دیگران چه حالتی به شما دست می دهد؟

این سؤالات بیانگر احساسی درون شما است که با شناخت آن حس دنیای پیرامون خود را دگرگون می سازید ....

نقش اعتماد به نفس در ورزش

اعتماد را می توان نوعی باور و ایمان محکم تعریف کرد، باور یا میزان اعتمادی که شخص به توانایی خود در کسب موفقیت دارد را اعتماد بنفس گویند.

ورزش مقوی ذهن و روح

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
ورزش مقوی ذهن و روح

پورفسور جان جی راتی استاد روانشناسی دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب راهنمای استفاده از مغز معتقد است که ورزش برای ذهن و روح است نه برای جسم زیرا که تاثیر مستقیم بر حوصله، توانایی، هوشیاری و احساس سرحالی دارد.

پروفسور استفان سی پوتنام برای نشان دادن از بین بردن اختلالات ذهنی در بزرگسالان مسابقه قایقرانی ترتیب داد سپس کتابی را درباره مزایای ورزش کردن و تاثیرات آن بر روی کسانی که اختلالات ذهنی داشتند را نوشت.

تمرینات ورزشی و رفع افسردگی

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
تمرینات ورزشی و رفع افسردگی

جسم و روح، دو بعد سازنده یک انسان و هستی دهنده به او، از گذشته به عنوان مبحثی فراگیر مورد بحث و بررسی فلاسفه و بزرگان علم و ادب و مربیان تعلیم و تربیت بوده و هنوز هم پایه و اساس تئوری های انسانگرایانه قرن حاضر است.

انسان امروزی، به علت گسترش و رشد چشمگیر تکنولوژی و روابط میان فردی، کمتر فرصت تأمل و اندیشه ژرف در رفتار و کردار خود را یافته و بیشتر تحت تأثیر، نفوذ و تسلط محرک های بیرونی و محیطی قرار گرفته و دچار از خود بیگانگی و مشکلات روحی و روانی گشته است که به نوبه خود، چنین مشکلاتی مسبب دوری انسان از مسیر رشد و تکامل بهنجار شده و او را به سمت و سوی نابهنجاری سوق می دهد.

تاثیر ورزش در رفع استرس

ایجاد شده: 11/06/2016 - 14:08
تاثیر ورزش در رفع استرس

هنگامی که از افراد و اطرافیان خود بپرسید چگونه بر استرس و فشار های روزمره غلبه می کنند درصد زیادی از آن ها از ورزش به عنوان اولین و مهمترین وسیله ی انجام این امر یاد می کنند. براستی چگونه فعالیت فیزیکی که در آن پاسخ های فیزیولوژیک بدن با پاسخ بدن به استرس یکسان است می تواند سبب غلبه ی بدن بر فشارهای عصبی شود؟ آیا نوع ورزش هم در ایجاد این پاسخ موثر است؟ چه مقدار ورزش برای غلبه و مدیریت استرس لازم است؟ در ادامه ی مقاله با ما باشید.

تئوری های مطرح در مورد نقش ورزش در کاهش استرس

Subscribe to RSS - روانشناسی ورزشی